ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

Urodzeni pod szczęśliwą gwiazdą

  • 02.01.2019, 13:48 (aktualizacja 04.01.2019, 21:40)
  • Karolina Kamińska-Nowak
Urodzeni pod szczęśliwą gwiazdą
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Ola pożegnała rok 2018, Lilianka przywitała 2019. Na przełomie roku łącznie w ostrowieckim szpitalu na świat przyszło sześcioro dzieci.

Z chwilą przyjścia na świat ważyła 2900, mierzyła 52 centymetry. Ma na imię Liliana i jest pierwszym dzieckiem jakie w 2019 roku przyszło na świat w ostrowieckim szpitalu.
Dla pani Eweliny córeczka Lilianka jest najcudowniejszym prezentem noworocznym.

Lilianka na świat przyszła 1 stycznia o godzinie 15.20, poród odbył się siłami natury, pani Ewelina jest pod wrażeniem profesjonalizmu i życzliwości z jaką spotkała się podczas kilkugodzinnej akcji porodowej.

Koleżanką Lilianki  z sali obok jest Ola, która na świat przyszła jeszcze w 2018 roku, sprawiając swojej mamie hucznego Sylwestra. 

Ola tuż po urodzeniu ważyła 3350, jej miara to 56 centymetrów.
Dziewczynka jest jednym z 772 dzieci, które w 2018 roku przyszły na świat w ostrowieckim szpitalu. To niewiele większa liczba urodzeń niż w roku 2017.

Jak podkreśla ordynator oddziału ginekologii i położnictwa ostrowieckiego szpitala niepokojący jest fakt dużej liczby porodów poprzez cesarskie cięcie, a jest ich aż 49%.

Ola to drugie dziecko pani Justyny, drugie urodzone siłami natury. Prywatnie jako mama a zawodowo jako położna ostrowieckiego szpitala doskonale wie jakie korzyści płyną z naturalnego porodu.

Oli, Liliance i wszystkim innym maluchom w nowym roku życzymy dużo zdrowia. 

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie


 

Karolina Kamińska-Nowak

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe