ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

Petardy piękne ale niebezpieczne

  • 31.12.2019, 14:38 (aktualizacja 31.12.2019, 16:20)
  • Katarzyna Kurek
Petardy piękne ale niebezpieczne
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Fajerwerki to dla wielu wciąż nieodłączny element powitania Nowego Roku. Chociaż w części miast takie pokazy się nie odbędą, to w niektórych mieszkańcy będą mogli podziwiać pokaz sztucznych ogni. Warto jednak pamiętać, że tylko 31 grudnia i 1 stycznia można legalnie odpalać środki pirotechniczne w przestrzeni publicznej. 

Podczas odpalania petard najważniejsze jest zadbanie o bezpieczeństwo własne oraz zgromadzonych osób, dlatego odpalanie sztucznych ogni dozwolone jest tylko w wyznaczonych miejscach. Nie wolno odpalać petard w pomieszczeniach zamkniętych, na balkonach oraz tarasach. 

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie

Mundurowi sprawdzają czy sprzedawane wyroby spełniają wymagane normy oraz czy nie trafiają do rąk dzieci i młodzieży, gdyż środki pirotechniczne mogą zakupić tylko osoby pełnoletnie. Sprzedaż niepełnoletnim fajerwerków lub petard jest przestępstwem i każdy, kto dopuszcza się takiego czynu, podlega karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat 2.

Petardy mogą odpalać tylko osoby trzeźwe, w rzeczywistości tak nie jest. Straż pożarna, głównie 31 grudnia interweniuje wiele razy. 

"W Sylwestra odnotowujemy wiele zgłoszeń, nawet koło godziny 22. Zgłoszenia są konsekwencją nieumiejętnego odpalania sztucznych ogni." - mówi funkcjonariusz KP PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim, Sebastian Klaus

Dziś bądźmy ostrożni. Zwracajmy uwagę czy osoba, która odpala sztuczne ognie nie znajduje się pod wpływem alkoholu, ma sprawdzone materiały oraz dokładnie wie jak używać fajerwerków.

Katarzyna Kurek

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jacek
Jacek 31.12.2019, 16:52
Jak fotografować sztuczne ognie?

Przed nami ostatnie dni roku, zbliżają się imprezy sylwestrowe, zatem czas najwyższy by odpowiedzieć na pytanie jak fotografować sztuczne ognie.

https://fotografwdrodze.pl/jak…

Pozostałe