ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Łatwiejszy dojazd do pracy w Kunowie

  • 28.12.2018, 14:16 (aktualizacja 28.12.2018, 20:37)
  • Artur Sitarski
Łatwiejszy dojazd do pracy w Kunowie
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Mieszkańcy gminy Kunów a także przedsiębiorcy i kontrahenci mogą już korzystać z nowego 450 metrowego odcinka nowej drogi, która jest zlokalizowana na terenach przemysłowych. Nowa nawierzchnia ułatwi dojazd i poprawi bezpieczeństwo wszystkich korzystających. Koszt inwestycji to ponad milion złotych.

Była długo wyczekiwana i bardzo potrzebna. Nowa droga na terenie przemysłowym w Kunowie została oddana do użytku. Mimo że długość drogi nie jest imponująca, jednak jest to bardzo ważny odcinek. Droga stanowi dojazd do ośmiu firm, które dają zatrudnienie mieszkańcom, a także odprowadzają podatki tu na miejscu w Kunowie, przez co zasilają budżet gminy. Nowa infrastruktura drogowa to także szansa na przyciągnie do miasta inwestorów.

Nasze przedszkole jest placówką wspomagającą rozwój dzieci, o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
Nasze przedszkole jest placówką wspomagającą rozwój dzieci, o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
Nasze przedszkole jest placówką wspomagającą rozwój dzieci, o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Droga została dofinansowana w 80% z funduszy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji a wkład własny gminy to 20%.

Gmina planuje sięgnąć po kolejne rządowe pieniądze. Nowo otwarta droga to pierwsza część inwestycji na terenie przemysłowym. W planach jest oddanie identycznego odcinka po przeciwnej stronie. Docelowo ma powstać pętla okalająca halę produkcyjną. Droga na terenie przemysłowym to tylko jedna z kilku inwestycji, które w ostatnim czasie zostały zrealizowane i otwarte. Mieszkańcy mogą się cieszyć ul. Modrzewiową w Kunowie oraz drogą w Wymysłowie. Dobiega końca także remont w Nietulisku Dużym. Łączne dofinansowanie z MSWiA dla tych czterech dróg wyniosło 1 280 485 zł. Na przestrzeni ostatnich 4 lat, łącznie do użytku na terenie gminy Kunów zostało oddanych 20 różnych odcinków dróg.
 

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe