ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Niebezpieczne stąpanie po cienkim lodzie

  • 17.12.2018, 11:47 (aktualizacja 17.12.2018, 14:10)
  • Nina Dukielska
Niebezpieczne stąpanie po cienkim lodzie
Podziel się:
Oceń:
Po ostatnich mrozach zbiorniki wodne pokryły się warstwą lodu, jednak zbyt cienką by utrzymać ciężar człowieka. Każdy kto zdecyduje się wejść na taki lód naraża się na realne ryzyko wypadku lub nawet utonięcia.

Ujemna temperatura sprawiła, że większość zbiorników wodnych pokryła się lodem, który może kusić śmiałków próbą wejścia na jego taflę. Należy jednak pamiętać, że bezpieczna grubość lodu wymaga co najmniej kilku, kilkunastu dni silnego mrozu. Z całą pewnością ten obecny nie pozwala na korzystanie ze sportów zimowych na lodzie, ani nawet zwykłą zabawę. Tym bardziej, że synoptycy pod koniec tygodnia zapowiadają odwilż. Dni mroźne przeplatane odwilżą dodatkowo zmieniają i osłabiają strukturę lodu.
Pamiętając o tym, że co roku w całej Polsce dochodzi do wypadków i utonięć związanych z wchodzeniem na zbyt cienki lód i załamania się jego powierzchni, wszyscy proszeni są o zachowanie wszelkich środków ostrożności nad wodą. Dotyczy to przede wszystkim rodziców. Nie pozwólmy, aby dzieci spędzały same czas w pobliżu zbiorników wodnych, a tym bardziej aby wchodziły na lód.
Zagrożoną grupą są również wędkarze, którzy nierzadko ufając swojemu doświadczeniu przeceniają grubość lodu i jego stabilność. 

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
Nina Dukielska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe