Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
Jerzy Materek kandydat na szóstkę
Jerzy Materek kandydat na szóstkę
Jerzy Materek kandydat na szóstkę

Bankowcy udaremnili działanie oszusta

  • 11.12.2018, 14:07 (aktualizacja 11.12.2018, 15:23)
  • Nina Dukielska
Bankowcy udaremnili działanie oszusta
Podziel się:
Oceń:
Czujność i zdecydowana postawa pracowników jednej z placówek bankowych na terenie miasta uchroniła 80-latkę przed utratą dużych pieniędzy. Seniorka otrzymała telefon od fałszywego policjanta i wykonując jego polecenia poszła do oddziału banku aby wykonać przelew. Dzięki właściwej reakcji pracowników starsza kobieta uniknęła utraty 80 tysięcy złotych.

W poniedziałek do 80-letniej mieszkanki Kielc zadzwonił nieznany mężczyzna. Ów rozmówca poinformował seniorkę, że jest funkcjonariuszem Policji i przestrzegł, przed utratą oszczędności. Kobieta w rozmowie z nieznajomym przyznała, że posiada 80 tysięcy złotych na rachunku bankowym. Fałszywy policjant poinformował 80-latkę, że środki musi przelać na wskazany przez niego numer konta, aby były bezpieczne. Niestety – pomimo licznych komunikatów i działań informacyjnych, kobieta zapomniała o tej metodzie działania przestępców i ruszyła do banku. Tu poinformowała pracowników, że chce przelać wszystkie swoje pieniądze. Ale personel placówki zwrócił uwagę, że seniorka cały czas jest z kimś w kontakcie telefonicznym. Pracownicy banku od razu nabrali podejrzeń, że może być to próba oszustwa i odwiedli kobietę od transakcji, jednocześnie powiadamiając kieleckich stróżów prawa.

80-latka dopiero, gdy spotkała prawdziwych policjantów zrozumiała, jak niewiele zabrakło by straciła wszystkie pieniądze. Tak się jednak nie stało, dzięki czujności i właściwej reakcji pracowników banku.

Nina Dukielska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe