Pogorzelcy z Podszkodzia potrzebują pomocy

  • 11.12.2018, 12:14 (aktualizacja 13.12.2018, 15:42)
  • Artur Sitarski
Pogorzelcy z Podszkodzia potrzebują pomocy
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W nocy z 26 na 27 listopada we wsi Podszkodzie w gminie Bodzechów spłonął dom. Pożar gasiło 6 samochodów ratowniczo-gaśniczych i 21 strażaków. Akcja trwała 6 godzin.

Państwo Krystyna i Stanisław Rozwadowscy w ciągu kilkudziesięciu minut stracili dorobek całego życia. Ogień zniszczył wszystko. Z pożaru nie udało się nic uratować a pogorzelcom zostało tylko to co mieli na sobie.

Pierwszą pomoc zorganizowali sąsiedzi i mieszkańcy okolicznych wsi, którzy przeprowadzili zbiórkę pieniędzy. Pomoc zadeklarowała także gmina Bodzechów, która wypłaciła Państwu Rozwadowskim zasiłek w wysokości 6000 zł a także obiecała uprzątnąć miejsce pożaru. Jadnak największym problemem z jakim borykają się Państwo Rozwadowscy to brak stałego miejsca do zamieszkania. Aktualnie pogorzelcy mieszkają kątem u rodziny. Władze gminy Bodzechów i w tej kwestii deklarują pomoc poprzez zapewnienie tymczasowego mieszkania w Domu Rekolekcyjnym w Jędrzejowie.

Państwu Rozwadowskim potrzebne jest wszystko. Od artykułów pierwszej potrzeby, poprzez wyposażenie i sprzęty. Pogorzelcy nie podjęli jeszcze decyzji czy odbudują dom. Jeżeli zdecydują się na odbudowę to będą potrzebne materiały budowlane i wykończeniowe. Sołtys wsi Szyby zadeklarował, że udostępni świetlicę, gdzie będzie można przynosić dary dla Państwa Rozwadowskich.

Wszyscy którym nie jest obojętny los pogorzelców mogą włączyć się w pomoc. Ta będzie miała szczególną wartość przed nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Wpłaty finansowe można dokonywać poprzez portal zrzutka.pl wpisując w wyszukiwarce: "POMOC POGORZELCOM z Powiatu Ostrowiec Świętokrzyski" lub bezpośrednio na konto: 65 1560 0013 2000 2994 8000 0001
 

Artur Sitarski

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Filantrop
Filantrop 12.12.2018, 17:24
Wcześniejsze linki nie działają. Ten jest dobry.
https://zrzutka.pl/pomoc-pogor…
Można też kliknąć w tekście na zrzutka.pl i przekieruje na stronę zbiórki
Damian
Damian 11.12.2018, 22:10
https://zrzutka.pl/pomoc-pogor…
Beata
Beata 11.12.2018, 21:46
https://zrzutka.pl/2xjrgj

Pozostałe