ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Mikołajkowy I Volley Stars Cup

  • 10.12.2018, 14:31 (aktualizacja 12.12.2018, 00:29)
  • Karolina Kamińska-Nowak
Mikołajkowy I Volley Stars Cup
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Akademia Volley Stars w Ostrowcu Świętokrzyskim działa od 3 lat. Przez ten czas jej założyciele ciągle stawiają na rozwój. Tym razem stali się organizatorami Pierwszego Turniej mikołajkowego „Volley Stars Cup” o puchar Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.

Turniej przyciągnął aż 18 drużyn z dwóch województw świętokrzyskiego i podkarpackiego. Zawodniczki grały trójkami, w rozgrywkach grupowych mecz był jednosetowy, a wygrywała drużyna, która zdobyła 25 punktów. W meczach finałowych były dwa sety. 
Słowa uznania dla organizatorów wydarzenia płynęły z wielu stron. 

Treningi w Akademii Volley Stars odbywają się dwa razy w tygodniu, młodych siatkarzy trenują byłe zawodniczki Orlen Ligi Barbara Romanowska i Małgorzata Ścibisz.

Rozbudzić w dzieciach i młodzieży aktywność fizyczną podczas treningów siatkówki to jedno, ten sport uczy dużo więcej, kształtuje charakter, co dostrzegają już same młode zawodniczki.

Małgosia Ścibisz swoją przygodę z siatkówką rozpoczęła w 3 klasie gimnazjum, jak sama mówi, to było zdecydowanie za późno, stąd namawia wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił w tym sporcie jak najwcześniej. 

A co ważne w Ostrowcu Świętokrzyskim młodzi ludzie mają wiele perspektyw rozwoju swoich siatkarskich umiejętności.

Smak rywalizacji młodzi adepci piłki siatkowej poczuć mogą m.in. dzięki takim turniejom. Zwycięzcami „Volley Stars Cup” okazały się zawodniczki z klubu Fun-Sport Kielce, które zajęły odpowiednio 1, 3 i 4 miejsce. Na podium znalazł się jeszcze zespół ULKS Chobrzany, zajmując 2 miejsce. 
Zawodniczki  Akademii Volley Stars zajęły 5, 6, 14 i 15 miejsce. 
W turnieju nie było przegranych każda uczestniczka zakończyła go z nagrodą. 

Karolina Kamińska-Nowak

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe