Przez żołądek do serca Mikołaja

  • 6.12.2018, 13:35 (aktualizacja 06.12.2018 15:03)
  • Artur Sitarski
Przez żołądek do serca Mikołaja
Podziel się:
Oceń:
Uczniowie i nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim zorganizowali Europejskie Mikołajki. Inicjatywa ta organizowana jest od kilku lat.

Pierogi, amerykańskie naleśniki, sery pleśniowe czy herbata z samowara. Mikołaj przyniósł uczniom popularnego „Bronka” przysmaki z różnych stron świata. Młodzież miała okazję spróbować najbardziej charakterystycznych przysmaków kuchni francuskiej, niemieckiej, rosyjskiej i angielskiej. Uczniowie w czasie długiej przerwy mogli na chwilę zapomnieć o nauce, oderwać się od książki i spróbować potraw jakie przyniósł im święty Mikołaj.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

Ideą imprezy jest poznawanie kultury krajów, których języków uczniowie uczą się w szkole na co dzień. Nie da się poznawać kraju, jego obyczajów nie wspominając o kuchni. To właśnie kuchnia stanowi element ważny element kultury i tożsamości. Aby poznać historię narodu i jego tradycję trzeba czasem spojrzeć na talerz.

Europejskie Mikołajki organizowane w LO nr III im. W. Broniewskiego w Ostrowcu Św. są wspólną inicjatywą nauczycieli filologów, którzy miłość do języków starają się zaszczepiać u młodzieży na różne sposoby. Ta forma poznawania poznawania kultury innych krajów uczniom przypadła do gustu.

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe