Harcerze czytali przedszkolakom z "Brzechwy"

  • 6.12.2018, 14:45 (aktualizacja 08.12.2018 14:17)
  • Katarzyna Kurek
Harcerze czytali przedszkolakom z "Brzechwy"
Podziel się:
Oceń:
,,Mikołajkowe czytanie” odbyło się w ramach Ogólnopolskiej Kampanii ,,Cała Polska czyta dzieciom”, w której przedszkole uczestniczy od wielu lat. Celem kampanii jest uświadomienie rodzicom ogromnego znaczenia czytania dziecku książek. Systematyczny kontakt dziecka z książką wpływa na jego wszechstronny rozwój,  zarówno intelektualny, jak i społeczno-moralny. Budzi wrażliwość emocjonalną oraz wyzwala ekspresję dziecięcą.    

Mikołajkowe czytanie przy choince, połączone było z patriotycznym czytaniem w ramach "Roku dla Niepodległej". Nie mogło zabraknąć klasycznego "Katechizmu Polskiego dziecka". Podopieczni Przedszkola Nr 19 są za pan brat z czytaniem, ponieważ w placówce codziennie odbywa się "czytanie na dywanie".

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

W świąteczna atmosferę wprowadziły zebranych dzieci z oddziału IV- p. Katarzyny Pawlik. Zaśpiewały  ,,Piosenkę dla św. Mikołaja”. Przedszkolaki z grupy VIII, pod kierunkiem  p. Anny Dybul zaprezentowały się w piosence ,,Święta tuz, tuż” oraz ,,Tańcu Mikołajów”.

Dzieci z wielkim zaciekawieniem wysłuchały przepięknych utworów i chętnie odpowiadały na pytania. Nie zabrakło również utworów o tematyce patriotycznej. 

Na zakończenie spotkania wszyscy złożyli sobie życzenia świąteczne.

Katarzyna Kurek

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe