Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

  • 3.12.2018, 13:26 (aktualizacja 03.12.2018 15:53)
  • Katarzyna Kurek
Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
Podziel się:
Oceń:
Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych jest okazją do zwrócenia szczególnej uwagi na codzienne problemy osób nie w pełni sprawnych. Na przeciw tym problemom wychodzi wiele placówek, które muszą przełamywać bariery architektoniczne. Muszą być odpowiednio przystosowane sale, wejścia o szerokości min. 90 cm i inne.

Dzień Osób Niepełnosprawnych zbiega się z Europejskim Tygodniem Autyzmu. Autyzm jest szczególnym rodzajem niepełnosprawności, ponieważ nie jest uzewnętrzniony, objawia się tylko zachowaniem. Praca z niepełnosprawnymi dziećmi jest ogromnym wyzwaniem dla nauczycieli i terapeutów, każde z nich wymaga indywidualnego podejścia, ponieważ posiada inny rodzaj niepełnosprawności. 

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

Warto wspomnieć nie tylko o przeciwnościach losu, ale także sposobach w jaki osoby niepełnosprawne z nimi walczą, a robią to w różny sposób. Jednym z nich jest uprawianie sportu, będące jednocześnie formą terapii. Wydarzeniem podczas którego niepełnosprawni mogą pokazać swoje umiejętności są Olimpiady Specjalne.

Uprawiam sport żeby się rozwijać, nabierać nowych umiejętności i poznawać nowych ludzi. - mówi niepełnosprawny zawodnik Olimpiady Specjalnej w Koszykówkę

 Sport spełnia ważną rolę w życiu osób z niepełnosprawnościami, daje przy tym ogrom zabawy i integracji społecznej. Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ustanowiono 26 lat temu. Od tego czasu pomoc jak i udogodnienia osobom niepełnosprawnym znacznie się rozwinęły. W Polsce liczba osób nie w pełni sprawnych waha się między 5 a 8 milionami, stanowi to blisko 1/4 całego społeczeństwa

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe