Młodzi twórcy odnoszą sukcesy

  • 30.11.2018, 13:15 (aktualizacja 30.11.2018 14:17)
  • Nina Dukielska
Młodzi twórcy odnoszą sukcesy
Podziel się:
Oceń:
Grupa Filmowa Iluminacje laureatem na II edycji Festiwalu Filmowego "9 Minut".

W Ostrowcu nie brakuje młodych i pełnych pasji młodych ludzi. Łącząc naukę z zainteresowaniami chcą się rozwijać i stawać się częścią artystycznego środowiska. Przykładem takiej zbiorowości jest, powstała we wrześniu bieżącego roku, Grupa Filmowa Iluminacje, która działa przy wsparciu MCK i prężnie się rozwija. 

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

Mimo krótkiego upływu czasu od powstania, grupa zdążyła wysnuć wiele planów oraz szybko przejść do realizacji swoich pomysłów. Jedna z pierwszych produkcji, która powstała na przełomie września i października odniosła już pierwszy sukces na skalę ogólnopolską. Dokument „teatrdoraźny” został wyświetlony na II edycji Festiwalu Filmowego „9 Minut” w Warszawie, organizowanego przez LO nr IX im. Klementyny Hoffmanowej. Film dostał nagrodę główną w kategorii „Najlepszy Dokument”, rywalizując z wieloma innymi produkcjami.

Festiwal Filmowy 9 Minut to inicjatywa uczniów i nauczycieli IX Liceum Ogólnokształcącego im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie. To wydarzenie kulturalne ma na celu popularyzację idei kręcenia filmów krótkometrażowych wśród młodych ludzi, oraz poszerzenie ich wiedzy na temat przemysłu filmowego.
W czasie trwania drugiej edycji Festiwalu organizatorzy współpracowali z takimi organizacjami jak: Kino Świat, Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, Filmoteka Szkolna, Warszawska Szkoła Filmowa, Kino Luna.

Reżyserią oraz produkcją „teatrudoraźnego” zajął się Kacper Słomka i wraz z Maciejem Rybińskim stworzyli scenariusz filmu. Świetne wywiady i rozmowy z grupą Teatru Doraźnego przeprowadzili: Agnieszka Jezierska, Kamila Dąbrowska, Natalia Deroń oraz Tymoteusz Jasiak, a ogromna pomoc na planie to zasługa Martyny Kot.

Ten estetyczny w swej formie i treści dokument opowiada o tym czym jest Teatr Doraźny, a także wprowadza odbiorcę w magiczny świat sztuki. Skupia się nie tylko na wyjątkowości teatru formy, lalek, ale przede wszystkim pokazuje czym jest ten zespół i jak każda pojedyncza indywidualność tworzy niezwykle zgrany i barwny twór. 

Grupa Filmowa Iluminacje zapowiada, że to z pewnością nie ostatni film, który pojawi się w tym roku. W planach mają kolejne, a także są w trakcie realizacji niektórych projektów. Już niedługo pokażą kolejny efekt swojej pracy.

Nina Dukielska

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe