Wspólnie świętowali odzyskanie niepodległości

  • 29.11.2018, 13:33 (aktualizacja 30.11.2018 15:47)
  • Artur Sitarski
Wspólnie świętowali odzyskanie niepodległości
Podziel się:
Oceń:
Uroczyste obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości stały się udziałem mieszkańców Domu Pomocy Społecznej przy ul. Grabowieckiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. W świetlicy DPS odbył się montaż słowno-muzyczny. Swoje przedstawienie zaprezentowali także uczniowie Niepublicznego Technikum im. Tadeusza Kościuszki ZDZ.

Poezja przeplatana pieśniami patriotycznymi, różne drogi Polaków do wolności oraz sylwetki osób zaangażowanych w walkę o niepodległą Polskę. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej przy ul. Grabowieckiej w Ostrowcu Świętokrzyskim uroczyście włączyli się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

Oprócz montażu słowno-muzycznego uczniowie mieli okazję spotkać się i porozmawiać z mieszkańcami DPS-u. Ta między pokoleniowa integracja przynosi wymierne korzyści dla obu stron. Uczniowie mogą czerpać z doświadczenia życiowego osób, które mieszkają w DPS a podopieczni chociaż na chwilę mogą zapomnieć o problemach dnia codziennego. Wizyta młodzieży w Domu Pomocy Społecznej ma także wymiar edukacyjny. Szkoła realizuje program profilaktyczno-wychowawczy.

Integracja i dobra zabawa to nie jedyne cele, jakie przyświecają organizacji tego typu imprez. Aktywizowanie mieszkańców DPS jest formą terapii, która pozwala podopiecznym otwierać się i czynnie włączać w dyskusje na tematy związane z historią Polski. Wdział w akademiach dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej jest odskocznią od codziennej rutyny.

Akademie patriotyczne w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Grabowieckiej w Ostrowcu Świętokrzyskim wpisały się na stałe w życie ośrodka i są organizowane nieprzerwanie od 5 lat.

Artur Sitarski

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gość
gość 30.11.2018, 17:15
Wielkiego przyjaciela i dobrodzieja, Zbigniewa Dudy nie zaprosili?
gość
gość 1.12.2018, 14:05
Został mu tylko medal przyjaciela DPS na pamiątkę tego, co zrobił...

Pozostałe