ZDZ dla Niepodległej

  • 28.11.2018, 14:51 (aktualizacja 30.11.2018 14:19)
  • Artur Sitarski
ZDZ dla Niepodległej
Podziel się:
Oceń:
Uczniowie Niepublicznego Technikum im. Tadeusza Kościuszki ZDZ w Ostrowcu Świętokrzyskim wzięli udział w projekcie edukacyjnym MEN „Niepodległa”. W ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie uczestniczyli w kilku przedsięwzięciach.

Montaż słowno-muzyczny, rajd miejscami pamięci narodowej, sprzątanie grobów i prelekcje historyczne. Młodzież z Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Ostrowcu Świętokrzyskim uczestniczyła w projekcie „Niepodległa”. Uczniowie wzięli też udział w dniach 15-17 listopada w wycieczce patriotycznej na Litwę w ramach której odwiedzili miejsca związane z marszałkiem Józefem Piłsudskim. Dodatkowo młodzież uczestnicząca w projekcie poznała dokładnie fakty historyczne. Przybliżone zostały postacie Ojców Niepodległości oraz osób związanych z czynem niepodległościowym.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

W ofercie edukacyjnej Niepublicznego Technikum im. Tadeusza Kościuszki ZDZ są klasy mundurowe. Wielu uczniów wiąże swoją przyszłość ze służbą w jednostkach policji czy wojska, dlatego też młodzież podkreśla, że edukacja historyczna jest dla nich bardzo ważna. Szkoła współpracuje z różnymi instytucjami z terenu miasta i powiatu a także czynnie włącza się w uroczystości patriotyczne występując w mundurach z czasów Insurekcji kościuszkowskiej.

Projekt edukacyjny „Niepodległa” przeprowadzony w został dofinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Oprócz ostrowieckiej placówki 257 innych szkół uzyskało wsparcie finansowe MEN na łączną kwotę ponad 2 mln złotych.

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe