Staszów: Ulice w (prze)budowie

  • 26.11.2018, 14:33 (aktualizacja 08.12.2018, 07:27)
  • Nina Dukielska
Staszów: Ulice w (prze)budowie

Podziel się:

Oceń:

Nowe chodniki, nowa nawierzchnia i oświetlenie. Gmina Staszów inwestuje w poprawę infrastruktury drogowej. Jest bezpieczniej i bardziej komfortowo.

Od początku tego roku Gmina Staszów wykonała przebudowę, odbudowę i remont dróg gminnych na odcinku 5 kilometrów. 

Obecnie najbardziej zaawansowane są inwestycje drogowe na terenie osiedla Staszówek. Kończy się tutaj rozbudowa ulic Wiśniowej, Czereśniowej i Akacjowej. Nowe ulice mają szerokość 4,5-5,5 metrów i wykonano je z kostki betonowej. Ekipy budowlane wykonały również instalację wodociągową, kanalizacyjną, elektryczną i teletechniczną. Wzdłuż ulic zamontowane zostanie oświetlenie. Koszt inwestycji to 1 648 000,00 złotych, z czego ponad 955 tysięcy złotych to kwota dotacji, którą Gmina Staszów pozyskała ze środków Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju przyznawanych przez Wojewodę Świętokrzyskiego

Duże zmiany zachodzą także w obrębie ulicy Koszarowej. Tutaj drogowcy wykonują  przebudowę drogi, chodników i zjazdów. Wzdłuż drogi zamontowane zostaną  barierki ochronne dla pieszych, a nad ulicą zawisną ledowe lampy oświetleniowe. Koszt inwestycji to 485 tysięcy złotych z czego ponad 217 tysięcy złotych to kwota dofinansowania pozyskanego z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

Nina Dukielska

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe