Kobieta upozorowała włamanie

  • 26.11.2018, 09:47 (aktualizacja 26.11.2018 11:53)
  • Nina Dukielska
Kobieta upozorowała włamanie
Podziel się:
Oceń:
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu ostrowieckiej komendy zatrzymali w dniu 22.11.2018 roku 30-letnią mieszkankę Ostrowca Świętokrzyskiego. Kobieta podejrzana jest o włamanie do metalowej kasetki znajdującej się w pomieszczeniu jednej z organizacji działającej na terenie miasta, skąd skradła pieniądze w kwocie blisko 6000 zł. Dodatkowo odpowie za kradzież pieniędzy w kwocie około 20000 złotych jakiej dopuściła się na przestrzeni tego roku na szkodę tej samej organizacji. Za to przestępstwo grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.

21 listopada 2018 roku ostrowieccy policjanci zostali powiadomieni przez prezesa jednej z organizacji działającej na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego o włamaniu do zajmowanego przez tą organizację pomieszczenia. Nieznany wówczas sprawca dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie blisko 6000 złotych, które znajdowały się we wnętrzu metalowej kasetki. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu ostrowieckiej komendy i szybko ustalili, że sprawczynią włamania do kasetki i kradzieży pieniędzy jest pracownica tej organizacji. 
22 listopada 30-latka została zatrzymana. Okazało się, że kobieta upozorowała włamanie do pomieszczenia organizacji, skąd skradła pieniądze aby nie kierować podejrzeń na swoją osobę. W trakcie wykonywanych czynności mundurowi dodatkowo ustalili, że 30-letnia kobieta w okresie od stycznia do 20 listopada tego roku kilkudziesięciokrotnie dokonała kradzieży pieniędzy należących do organizacji na łączną kwotę około 20000 zł. 

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

Za popełnione przestępstwa kobiecie zostały przedstawione zarzuty, do których się przyznała. 23 listopada 2018 roku 30-latka została doprowadzona do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec niej środków zapobiegawczych. Za czyny, których się dopuściła grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Nina Dukielska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe