Ruszyła III edycja konkursu "Policjanci w służbie historii"

  • 23.11.2018, 09:37 (aktualizacja 23.11.2018, 10:18)
  • Nina Dukielska
Ruszyła III edycja konkursu "Policjanci w służbie historii" KPP OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI

Podziel się:

Oceń:

Organizatorem konkursu jest Instytut Pamięci Narodowej wraz z Komendą Główną Policji, nad którym w tym roku honorowy patronat objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Konkurs adresowany jest do uczniów liceów ogólnokształcących i techników, gdzie programy nauczania rozszerzone są o przedmioty dotyczące funkcjonowania Policji, czyli tzw. „klas policyjnych”. Jego ideą jest pogłębienie wiedzy młodzieży dotyczącej najnowszych dziejów Polski a w szczególności historii Policji w czasach II Rzeczypospolitej i II wojny światowej oraz jej wkładu w odzyskanie przez Polskę niepodległości i odbudowę Państwa Polskiego.

Tegoroczna edycja ma charakter szczególny z uwagi na fakt, że jej rozstrzygnięcie nastąpi w 2019 roku, kiedy to będzie obchodzone stulecie powstania Policji Państwowej. Dlatego też tym razem organizatorzy przewidzieli wyłonienie laureatów I i II stopnia. Laureaci I stopnia wezmą udział w zagranicznym wyjazdowym seminarium edukacyjnym, natomiast dla laureatów II stopnia przygotowany został przez Komendę Główną Policji dwudniowy pobyt w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie pod hasłem „Dzień z życia kadeta” w trakcie którego w atrakcyjny sposób zostanie zaprezentowane szkolenie policyjne.   

Zgłoszenia uczniów do konkursu można dokonać przez cały czas jego trwania tj. do dnia 6 maja 2019 roku, jednakże warto to uczynić do 30 listopada 2018 roku, wtedy zespoły będą miały możliwość udziału w warsztatach historycznych organizowanych przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej w Krakowie. 

Rejestracji należy dokonać na platformie internetowej policjanciwsluzbiehistorii.ipn.gov.pl, gdzie znajdują się również wszelkie informacje o konkursie.

Nina Dukielska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe