ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Staszów: Już wkrótce klub filmowy i letnia czytelnia

  • 23.11.2018, 08:55 (aktualizacja 23.11.2018, 09:12)
  • Nina Dukielska
Staszów: Już wkrótce klub filmowy i letnia czytelnia Urząd Miasta i Gminy Staszów
Podziel się:
Oceń:
Do końca sierpnia staszowska biblioteka zmieni swoją siedzibę. Będzie nowocześnie i przestronnie. Zyskają czytelnicy i pracownicy.

Nowa siedziba Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Staszów będzie zlokalizowana przy ul. Szkolnej. Właśnie rozpoczęła się przebudowa obiektu, w którym niegdyś mieścił się Zamiejscowy Wydział Dydaktyczny UJK. 

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie


W nowej siedzibie biblioteka będzie miała znacznie więcej miejsca i dużo większe możliwości. Zamiast dotychczasowych 514 m2 powierzchni, do dyspozycji będzie ponad 1200 metrów kwadratowych. Instytucja zyska większą funkcjonalność, a czytelnicy komfort korzystania z jej zasobów. 


Koszt prac budowlanych to prawie 2,4 miliona złotych z czego 1,7 miliona złotych stanowi dofinansowanie pozyskane przez Gminę Staszów z Ministerstwa Kultury i Sztuki
Projekt „Nowoczesna Biblioteka w Staszowie” to jeden z dwudziestu, które otrzymały dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. 


Projekt obejmuje rozbudowę i przebudowę budynku oraz zakup niezbędnego wyposażenia. Zadanie wykonuje staszowska spółka GMC, która w przetargu złożyła najkorzystniejszą ofertę. Przed ekipą budowlaną duży zakres prac. Do zrobienia jest między innymi rozbiórka ścian działowych, wykonanie nowych otworów drzwiowych, budowa zewnętrznego szybu windowego, ponadto przebudowa dachu, wymiana i rozbudowa instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania, a także wymiana posadzek, tynków wewnętrznych, wykonanie docieplenia ścian wraz z elewacją budynku. 


Nowa siedziba biblioteki będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, zarówno pod kątem dostępu do budynku, jak również korzystania z księgozbioru. Czytelnicy będą mieli wolny dostęp do księgozbioru. W nowej bibliotece znajdzie się czytelnia internetowa ze stanowiskiem dla osób z dysfunkcją wzroku, mediateka czy kącik dla malucha, a także wielofunkcyjna sala do spotkań. 


Nowością w projekcie będzie utworzenie Klubu Filmowego oraz tzw. czytelni letniej.

Nowa siedziba biblioteki jest bardzo potrzebna. Nowy budynek będzie odpowiadał potrzebom czytelników i pozwoli bibliotece realizować projekty, których dotąd z przyczyn technicznych nie można było przeprowadzić. Jestem przekonany, że poszerzy się również grono czytelników i odbiorców

– mówi Leszek Kopeć Burmistrz Staszowa.

Nina Dukielska

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe