ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Rusza kampania ,,Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo’’

  • 22.11.2018, 11:10 (aktualizacja 08.12.2018, 07:46)
  • Nina Dukielska
Rusza kampania ,,Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo’’ KPP OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI
Podziel się:
Oceń:
22 listopada 2018 roku na terenie województwa świętokrzyskiego rusza ogólnopolska kampania, której celem jest zwrócenie uwagi na oświetlenie pojazdu.

Policjanci w trakcie kontroli będą sprawdzać prawidłowe oświetlenie pojazdu, które ma szczególne wpływ na bezpieczeństwo na drodze zwłaszcza podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych. Po zmroku prawidłowe oświetlenie pojazdu jest podstawowym elementem mającym wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Zadaniem świateł przednich w pojeździe jest przede wszystkim oświetlenie drogi, a co ważne zauważenie w odpowiednim czasie ewentualnych przeszkód lub zagrożeń. Prawidłowe ustawienie świateł przednich pojazdu to nie tylko lepsza widoczność dla kierującego autem, ale również bezpieczeństwo nadjeżdżających z przeciwka. Prawidłowe ustawienie świateł nie powoduje oślepiania innych kierujących co może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Nieprawidłowo ustawiona granica światła i cienia oraz natężenie emitowanego światła może doprowadzić do sytuacji w których pieszy lub rowerzysta może zostać niezauważony przez kierującego. A taka sytuacja często prowadzi do wypadku którego skutki dla potrąconego mogą być tragiczne.

Policja przy wsparciu partnerów akcji jakimi są między innymi Instytut Transportu Drogowego i Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, wychodząc naprzeciw temu problemowi, informuje iż w dniach 24 listopada 2018 roku oraz 1, 8 i 15 grudnia 2018 roku na terenie województwa świętokrzyskiego odbędzie się ogólnopolska akcja ,,Dni otwartych’’ na stacjach kontroli pojazdów gdzie kierujący będą mogli sprawdzić prawidłowość ustawienia świateł w aucie. 

Wykaz stacji kontroli pojazdów biorących udział w działaniach na terenie województwa świętokrzyskiego:

PKS S.A. w Ostrowcu Świętokrzyskim, ul. Żabia 40, w godz. 07:00 – 15:00
SKP PTU BAX w Kielcach, ul. Mielczarskiego 35, w godz. 08:00 – 13:00
FUH „AUTO-AGRO-SERWIS” w Koprzywnicy, ul. Sportowa 2, w godz. 08:00 – 15:00


Zachęcamy do udziału w akcji wszystkich kierujących wyrażających chęć sprawdzenia prawidłowości oświetlenia pojazdu.

Nina Dukielska

Zdjęcia (1)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Olaf
Olaf 22.11.2018, 12:14
No bezpieczeństwo to na pewno, niech sięludzie zepną i skorzystają z okazji, sprawdzą sobie w yanosiku jak dojechać, gdzie jest najbliższa i niech raz a dobrze to ogarną. Bo co piąty oślepia...

Pozostałe