ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Staszów: Podpis za 7 milionów

  • 22.11.2018, 10:33 (aktualizacja 22.11.2018, 11:27)
  • Nina Dukielska
Staszów: Podpis za 7 milionów Urząd Miasta i Gminy Staszów
Podziel się:
Oceń:
W poniedziałek 19 listopada w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie podpisano umowę na kompleksowe Zagospodarowanie Terenów Zielonych . Umowa opiewa na ponad 7,3 milionów złotych. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm „Inżynieria Wodna-Końskie” i „Zakład Usług WodnoMelioracyjnych i Rekultywacji” z siedzibą w Sandomierzu. 

Umowa podpisana, plac budowy przekazany. Wykonawca rozpoczyna prace przy ogromnym projekcie zagospodarowania terenów zielonych w Staszowie, wartym ponad 7 milionów złotych. 

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie

Przed laty był w strefie marzeń, dziś jest w trakcie realizacji. Park Górników Siarkowych zastąpi dzisiejsze nieużytki pomiędzy osiedlami Ogrody i Wschód. Nowe drzewa i krzewy, chodniki i ścieżki rowerowe, staw, budki lęgowe i ścieżka edukacyjna. Ponadto plac zabaw, boisko wielofunkcyjne, siłownie zewnętrzne i ogród sensoryczny. To tylko niektóre elementy ogromnego projektu zagospodarowania terenów zielonych w Staszowie.

Kompleksowe Zagospodarowanie Terenów Zielonych w Staszowie obejmuje w sumie 16 hektarów terenów zielonych na terenie miasta. Największym jego elementem jest budowa parku na obecnych nieużytkach pomiędzy osiedlami Wschód i Ogrody. Jego powierzchnia będzie miała ponad 12 hektarów. Projekt jest ogromny i wprowadzi niemałą rewolucję w tej części miasta. W Parku powstanie między innymi ogród sensoryczny, ponadto alejki, chodniki, ścieżki dla rowerzystów i rolkarzy, boisko wielofunkcyjne, place zabaw czy siłownie zewnętrzne. 

Cały projekt obejmuje zagospodarowanie zieleni w różnych częściach miasta. Poza Parkiem Górników Siarkowych nowe nasadzenia pojawią się również na tzw.skarpie (u zbiegu ulic Kolejowej i Obwodnicy Południowej) wzdłuż Obwodnicy Południowej, a także przy ulicy Łącznik. 

W kolejnym etapie zagospodarowanie obejmie Golejów. Gmina Staszów rozstrzygnęła przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej, dla  tzw. „małej rewitalizacji” golejowskich jezior. Gmina Staszów pozyskała na ten cel ponad 2,5 miliona złotych  z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Główny nacisk położony zostanie na poprawę stanu jezior, dlatego zostaną one poddane oczyszczeniu i odmulaniu. Dzięki temu radykalnie poprawi się czystość wody. Procesowi odmulania zostaną poddane również kanały łączące poszczególne jeziorka. W ramach projektu zaplanowano wymianę pomostów, a także oczyszczenie i powiększenie plaży. Projekt przygotuje firma „Artur Cebula, Anna Kunkel Architekci” z Czosnowa. Jej wartość to 123 000 złotych. Termin wykonania projektu określono na luty 2019 roku.

Nina Dukielska

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe