Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
Jerzy Materek kandydat na szóstkę
Jerzy Materek kandydat na szóstkę
Jerzy Materek kandydat na szóstkę

Idzie zima. Przygotuj auto

  • 15.11.2018, 11:58 (aktualizacja 21.11.2018, 23:57)
  • Artur Sitarski
Idzie zima. Przygotuj auto
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Odpowiednie przygotowanie samochodu do zimy jest kluczowe dla bezpieczeństwa kierowcy i pozwala uniknąć problemów z eksploatacją. Przed zimą warto pomyśleć nie tylko o zmianie opon ale także zadbać o kompleksowy przegląd wszystkich najważniejszych układów w aucie.

Listopad to już najwyższy czas aby pomyśleć o przygotowaniu swojego auta do zimy. Trudne warunki drogowe związane z opadami śniegu, śliską nawierzchnią i ujemnymi temperaturami powinny zmotywować wszystkich kierowców do kompleksowego przeglądu samochodu. Gdy temperatura w ciągu dnia zacznie regularnie spadać poniżej 7 stopni Celsjusza warto pomyśleć o przygotowaniach do zimy. Wyjątkowo ciepły w tym roku listopad spowodował, że kierowcy zwlekają z przygotowaniami samochodu narażając się przy tym na ewentualne kolejki, gdy pogoda nagle zmieni się na gorszą.

Aby uniknąć kolejek u mechanika trzeba wcześniej pomyśleć o zmianie opon, sprawdzeniu płynów eksploatacyjnych, wycieraczek, akumulatora czy świateł. W ramach nauki i praktyk uczniowie ostrowieckiej „Samochodówki” świadczą usługi komercyjne z zakresie wymiany opon i w zakładzie wulkanizacyjnym. Koszt wymiany opon przy CKZiU w zależności od wielkości kół waha się w granicach od 40 do 80 złotych a przechowywanie opon w magazynie to 20 zł. Wszyscy którzy chcą przed sezonem kupić nowe opony powinni położyć nacisk na dobór odpowiedniego ogumienia. Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie opon zgodnych z zalecaniami producenta.

Wymiana opon to nie jedyne usługi z jakich można skorzystać w popularnej „Samochodówce”. Uczniowie pod okiem instruktorów i diagnostów pracują także warsztacie i stacji kontroli pojazdów.

Dobre przygotowanie pojazdu do warunków zimowych i zabezpieczanie newralgicznych elementów samochodu pozwoli uniknąć problemów eksploatacją a także zapewni komfort i bezpieczeństwo jazdy. Warto wyposażyć się także w niezbędne akcesoria do odśnieżania samochodu, gdyż jazda nieodśnieżonym pojazdem stanowi zagrożenie dla innych uczestników ruchu i naraża nas na mandat karny nawet do 500 zł.

 

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe