CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Przedszkolaki dla Polski

  • 11.11.2018, 09:18 (aktualizacja 11.11.2018 13:36)
  • Katarzyna Kurek
Przedszkolaki dla Polski
Podziel się:
Oceń:
9 listopada na scenie kina Etiuda dzieci z ostrowieckich przedszkoli uczciły setną rocznicę odzyskania niepodległości.

Organizatorami uroczystości ,,Dla Ciebie Polsko” były wszystkie przedszkola ostrowieckie, zarówno publiczne, jak i niepubliczne.  Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz samorządowych, lokalnych, kombatanci, dyrektorzy placówek kulturalno- oświatowych, przedstawiciele rad rodziców z poszczególnych przedszkoli.

Uroczystość poprowadziły dzieci z poszczególnych przedszkoli. Najpierw z wielka powagą został odśpiewany hymn narodowy. W ten sposób przedszkolaki i zaproszeni goście włączyli się    w ogólnopolska akcję ogłoszoną przez Ministra Edukacji Narodowej i Radę Dzieci i Młodzieży. Dzieci w barwnych strojach przedstawiły piękny montaż słowno – muzyczny pełen patriotycznych wierszy, piosenek i pięknych układów tanecznych. Trudno uwierzyć, ale małe kilkuletnie dzieci wspaniale zatańczyły poloneza,  krakowiaka, taniec góralski, czy też nowoczesny z użyciem szarf.  Słowa wierszy „Katechizm polskiego dziecka”, czy „Co to jest Polska” w wykonaniu maluszków wzruszyły zgromadzoną publiczność. Pieśni legionowe tj. „Przybyli ułani” i znane piosenki patriotyczne, tj. „Płynie Wisła”, „Jesteśmy Polakami” wzruszyły publiczność. Za te występy otrzymały duże brawa od zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli.

Warto zauważyć, że dzieci posiadają naprawdę szeroką wiedzę na temat swojego miasta i kraju, a miłość do Ojczyzny przekazują właśnie poprzez  wiersze i piosenki. Przedszkolaki w ten najprostszy sposób, a więc słowem , muzyką i tańcem oddać szacunek symbolom narodowym. Potrafią z  należyta powagą i dumą zaśpiewać hymn narodowy. Była to więc wspaniała lekcja patriotyzmu w wykonaniu najmłodszych ostrowczan.
 

Katarzyna Kurek
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe