CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Miejskie obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

  • 8.11.2018, 12:19 (aktualizacja 12.11.2018 07:35)
  • Karolina Kamińska-Nowak
Miejskie obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości
Podziel się:
Oceń:
11 listopada zbliża się wielkimi krokami. Wszystkie instytucje publiczne włączają się w obchody stuletniej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Od początku roku 2018 w całym kraju organizowanych jest wiele wydarzeń wpisujących się w rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Kulminacją tych wydarzeń będzie oczywiście 11 listopada.
W Ostrowcu Świętokrzyskim ten dzień będzie obfitował w liczne przedsięwzięcia.

Początek miejskich uroczystości z okazji tej wyjątkowej rocznicy to godz. 10.30 i msza święta w kolegiacie św. Michała Archanioła. Msza celebrowana będzie przez biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza. Po niej nastąpi uroczysty przemarsz pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Następnie 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości w mieście nabierze sportowego charakteru. Po raz 6 odbędą się Ostrowieckie Biegi Niepodległości.

Wcześniej, bo od godziny 10.00 na stadionie miejskim KSZO będzie trwała sportowa rywalizacja dzieci i młodzieży, a przedszkolaki pobiegną tuż po biegu głównym.
To będzie coś dla ciała, nie zabraknie też czegoś dla duszy.

Widowisko artystyczne pod nazwą 100-lecie w 100 minut zapowiada się zatem profesjonalnie, ma to być połączenie krótkich fragmentów filmowych, piosenek, a także wierszy. 

Maszt Niepodległości stanął w Parku Miejskim w Ostrowcu Świętokrzyskim. 
11 listopada ostrowczanie będą mieli do wyboru wiele różnych, patriotycznych wydarzeń, tak aby ten dzień w ich pamięci pozostał na długo. 

Karolina Kamińska-Nowak
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe