CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Aplikacja Help at Hand wyróżniona. Brawo uczniowie THM-u

  • 8.11.2018, 12:07 (aktualizacja 30.11.2018 14:23)
  • Artur Sitarski
Aplikacja Help at Hand wyróżniona. Brawo uczniowie THM-u
Podziel się:
Oceń:
Natalia Fitowska, Dawid Bidziński, Łukasz Bednarowski, uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim wzięli udział w konkursie w ramach Programu E(x)plory. Ich aplikacja na smartfona Help at Hand została wyróżniona w kategorii innowacja społeczna. Młodzi naukowcy otrzymali stypendium w wysokości 3000 zł.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim napisali aplikację, która ma pomagać osobom starszym w codziennych czynnościach. Senior, który chce skorzystać ze wsparcia wolontariusza w aplikacji zaznacza, że potrzebuje pomocy i określa jej charakter. Może być to pomoc w zakupach, sprzątaniu czy wynoszeniu śmieci.

Pomysł napisania aplikacji Help at Hand zrodził się w głowach uczniów THM-u z okazji organizowanego konkursu w ramach Programu E(x)plory, który poszukuje młodych i zdolnych naukowców. Po przejściu etapu regionalnego odbywającego się w Podzamczu koło Kielc, uczniowie zakwalifikowali się do finału, który odbył się w dniach 26-28 października w Gdyni. Młodzi naukowcy otrzymane stypendium w wysokości 3000 zł chcą przeznaczyć na dalsze badania i rozwój aplikacji.

Program E(x)plory to przedsięwzięcie Fundacji Zaawansowanych Technologii. Łączy ono młodych naukowców i autorytety naukowe, duże przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe i instytucje publiczne oraz najlepsze uczelnie wyższe. Udział w Programie E(x)plory to przede wszystkim nowe doświadczenia a także możliwość nawiązania kontaktów biznesowych i naukowych.

Artur Sitarski
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Andrzej Qwerty
Andrzej Qwerty 9.11.2018, 21:53
A co to jest ten słicz?

Pozostałe