CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

O tym się nie mówi. Doping i antydoping

  • 7.11.2018, 14:19 (aktualizacja 21.11.2018 23:48)
  • Katarzyna Kurek
O tym się nie mówi. Doping i antydoping
Podziel się:
Oceń:
Z uczniami Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim spotkał się reprezentant Polskiej Agencji Antydopingowej.

Polska Agencja Antydopingowa zajmuje się przeprowadzaniem kontroli antydopingowej na zawodach bądź poza nimi, ale także zapobiega, czyli prowadzi programy edukacyjne. Ostrowiecki SMS to jedna z kilkunastu szkół jaką odwiedził reprezentant "POLADY". Nie wszyscy wiedzą jakie konsekwencje zdrowotne niesie za sobą stosowanie tych środków, a są to skurcze mięśni, podwyższenie poziomu glukozy czy zakłócanie oddziaływania hormonów. 

Cel został osiągnięty. Uczniowie podkreślają, że o dopingu słyszeli, choć nie wiedzieli jakie konsekwencje niesie za sobą ich stosowanie. 

"Dobrze, że są takie spotkania. Powinniśmy wiedzieć z czym mamy styczność. - mówi uczeń

W Szkole Mistrzostwa Sportowego trenują najlepsi, dlatego spotkania związane ze sportem, ale i jego ciemnymi stronami są niezwykle ważne i potrzebne. 

Wśród sportów, najbardziej "zdopingowanym" jest podnoszenie ciężarów. Mimo wzmożonych działań instytucji antydopingowych, zażywanie tych substancji jest powszechne i z roku na rok wzrasta. 

Katarzyna Kurek
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe