CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Coraz bliżej obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego

  • 7.11.2018, 11:45 (aktualizacja 07.11.2018 14:21)
  • Karolina Kamińska-Nowak
Coraz bliżej obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego
Podziel się:
Oceń:
Mała obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego o długości około 2,6 km połączy istniejący węzeł Brezelia z ulicą Opatowską w ciągu drogi krajowej nr 9. W ramach inwestycji planowana jest budowa włączenia do węzła, budowa wiaduktu nad drogą powiatową, dwóch mostów, przepustów, ronda w miejscu włączenia nowego przebiegu drogi nr 9 w istniejącą trasę.

Kierowcy są zgodni. Obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego jest potrzebna.

Odkorkowanie centrum miasta i wyprowadzenie z niego ruchu tranzytowego czyli jedne z największych oczekiwań kierowców poruszających się po drogach w Ostrowcu Świętokrzyskim teraz są coraz bliższe realizacji. 
GDDKIA ogłosiła właśnie przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego w ciągu drogi krajowej nr 9.

Planowany odcinek ma być drogą jednojezdniową klasy GP czyli drogą główną o ruchu przyspieszonym. Inwestycja przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa ruchu, zwiększenia komfortu jazdy zarówno dla kierowców podróżujących tranzytem, jak i zmotoryzowanych z samego Ostrowca, a także do uwolnienia od korków i hałasu mieszkańców centrum miasta. Obecnie międzynarodowa droga nr 9 Radom - Rzeszów przebiega przez Ostrowiec Świętokrzyski miejskimi ulicami, na których średnie natężenie ruchu przekraczało w 2015 roku liczbę 23 tysięcy pojazdów na dobę.

Drogowcy przetarg ogłosili, potencjalni wykonawcy mają jeszcze nieco ponad miesiąc na składanie ofert.

Inwestycja może kosztować około 40 milionów złotych. 

 

Zobacz również;

Karolina Kamińska-Nowak
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe