CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Sto lat to za mało

  • 5.11.2018, 12:54 (aktualizacja 05.11.2018 15:42)
  • Artur Sitarski
Sto lat to za mało
Podziel się:
Oceń:
Mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego, pani Stanisława Gryz 2 listopada obchodziła setne urodziny. W tej wyjątkowej chwili towarzyszyły jej dwie córki, które na co dzień mieszkają w Kanadzie oraz rodzina i znajomi.

Jako przepis na długie życie pani Stanisława Gryz wymienia ciężką praca, ruch i skromne jedzenie. Za swój cel obrała sobie dobre wychowanie i wykształcenie córek po katolicku i w duchu patriotyzmu. Solenizantka podkreśla, że najważniejsza dla niej była zawsze rodzina.

Życie nie rozpieszczało pani Stanisławy. Trudne lata okupacji i walka w szeregach Batalionów Chłopskich odcisnęła piętno na późniejszym życiu. Po wojnie za swoją postawę patriotyczną rodzina pani Stanisławy Gryz była szykanowana przez Urząd Bezpieczeństwa. Po aresztowaniu męża, żołnierza AK, została sama z córkami bez środków do życia. Długo nie mogła znaleźć pracy. Jednak silna osobowość, charakter i psychika to cechy, które pozwoliły przeżyć niezwykle trudny okres powojenny.

Pani Stanisława jest ciągle ciekawa świata i bardzo aktywna. Ma dwie córki, trzech wnuków i siedmiu prawnuków. Uprawia ogródek, chodzi na zakupy i sama załatwia sprawy urzędowe a także recytuje wiersze o Tadeuszu Kościuszce.

Artur Sitarski
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe