CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Myśliwi i leśnicy wspominają św. Huberta

  • 3.11.2018, 09:06
  • Artur Sitarski
Myśliwi i leśnicy wspominają św. Huberta
Podziel się:
Oceń:
3 listopada przypada liturgiczne wspomnienie św. Huberta, patrona myśliwych, leśników i jeźdźców. Z tej okazji w całej Polsce odbywają się uroczystości zwane „hubertusami”. Osoby, które przychodzą na organizowane przez Koła Łowieckie i Nadleśnictwa „hubertusy”, mają doskonałą okazję do zapoznania się z pracą myśliwego i leśnika.

W tym roku „hubertusy” mają wyjątkowy charakter w związku z przypadającą w listopadzie setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. W czasie uroczystości podkreślana jest rola i wkład leśników oraz myśliwych w proces formowania się polskiej państwowości po 123 latach zaborów.

Rola myśliwego to dziś temat dużej polemiki w społeczeństwie. Dlatego też wielu wydarzeniom towarzyszą wykłady, które pozwalają przybliżyć gospodarkę łowiecką i wpływ niekontrolowanego rozwoju populacji zwierzęcej na ekosystem. 

27 października 2018 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim zorganizowano obchody II Hubertusa Ostrowieckiego. Mieszkańcy miasta poznali pracę myśliwych, leśników a także zobaczyli pokazy wabienia, psy myśliwskie i wysłuchali koncertu sygnalistów. Na rynku zaparkował także food truck, gdzie każdy mógł spróbować m.in burgera z dzika czy lemoniady z owoców leśnych.

 

Artur Sitarski
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe