CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Uczniowie "Staszica" na Viadrina

  • 29.10.2018, 14:12 (aktualizacja 30.11.2018 14:23)
  • Nina Dukielska
Uczniowie "Staszica" na Viadrina
Podziel się:
Oceń:
25 października 2018 roku młodzież LO Nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim, na zaproszenie p. Agnieszki Schmid, koordynatora ds. polskich studentów, wzięła udział po raz ósmy w Polskim Dniu Informacyjnym Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, w trakcie którego miała okazję przyjrzeć się uczelni z bliska.

Wiele się mówi o stereotypach, wadach czy też zaletach innych nacji, ale pobyt uczniów na Viadrinie to same korzyści, pobyt pełen atrakcji, wrażeń, zetknięcie się
z otwartością i życzliwością.

VIADRINA to wyjątkowa uczelnia pośród niemieckich szkół wyższych. Jej położenie tuż przy granicy z Polską, profil naukowy oraz ponad 15 procent studentów z Polski i dalsze 15 procent studentów z całego świata, nadają jej szczególnego, międzynarodowego charakteru. Studia tutaj są bezpłatne, uczelnia oferuje ponadto specjalne stypendia startowe tylko dla polskich studentów, a także podwójne dyplomy z renomowanymi uczelniami jak np. Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Prócz prezentacji wydziałów oraz kierunków studiów, omówiona została oferta językowa, warunki aplikacji, możliwości finansowania oraz późniejszej kariery zawodowej.

Ku zaskoczeniu młodzieży nie było elaboratów, lecz pełne humoru i rzeczowości 30 –minutowe wykłady, prowadzone wspólnie przez wykładowców i studentów.

Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, jako jedyna uczelnia w Niemczech, organizuje Dzień Otwarty w całości w języku polskim.

Młodzież miała okazję rozmowy z wykładowcami i ze studentami, a więc zasięgnięcia informacji na temat studiów z pierwszej ręki, obejrzenia kampusu oraz zwiedzenia Frankfurtu nad Odrą i Słubic a także wzięcia udziału w warsztatach prawniczych, ekonomicznych i kulturoznawczych, które cieszyły się wyjątkowo dużym zainteresowaniem. Dzięki możliwości poznania oferty uczelni wielu absolwentów "Staszica" decyduje się na podjęcie studiów na Viadrinie.

Uczniowie przez cały kolejny dzień zwiedzali miasto, odwiedzili niemiecki Parlament, Plac Alexandra oraz wiele innych zabytków. 

 

Nina Dukielska

Zdjęcia (1)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe