CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Henryk VIII na scenie w LO nr III

  • 26.10.2018, 10:37 (aktualizacja 08.12.2018 07:50)
  • Katarzyna Kurek
Henryk VIII na scenie w LO nr III
Podziel się:
Oceń:
Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Ostrowcu Św. są za pan brat z teatrem. Tym razem postanowili przedstawić życie i historię Henryka VIII oraz jego sześciu żon.

Grono pedagogiczne podziwia ambicję i kreatywność młodzieży. Cieszą się zwłaszcza z tego, że doskonalą swój warsztat językowy, ponieważ cały spektakl został wystawiony w języku angielskim. To była nietypowa lekcja historii dla wszystkich.

Dużo się dowiedziałam na temat życia Henryka VIII, ponieważ wcześniej nie znałam jego historii.

- mówi jedna z uczennic

Grupa przygotowywała się do przedstawienia dość długo. Jak podkreśla jedna z występujących najtrudniejszym zadaniem było napisanie scenariusza.

Przede wszystkim były to nieprzespane noce.

- informuje uczennica Daria Kwiatkowska

Przygotowania do spektaklu znacznie pogłębiły umiejętności lingwistyczne uczniów, ale także mocno zintegrowały klasę w tym ostatnim roku wspólnej nauki.

W przygotowania, jak i sam występ zaangażowało się prawie 30 osób. Efekt zadowolił występujących oraz publiczność. Mają nadzieję, że spektakl zostanie również wystawiony w sali kina "Etiuda". 

relacja wideo już wkrótce

Katarzyna Kurek
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe