Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
Jerzy Materek kandydat na szóstkę
Jerzy Materek kandydat na szóstkę
Jerzy Materek kandydat na szóstkę

Reprezentanci z Ostrowca Świętokrzyskiego w Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

  • 24.10.2018, 15:44 (aktualizacja 28.10.2018, 18:41)
  • Karolina Kamińska-Nowak
 Reprezentanci z Ostrowca Świętokrzyskiego
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
W Okręgu numer 1, obejmującym Sandomierz, Staszów, Opatów i Ostrowiec Świętokrzyski, mandaty z Ostrowca Świętokrzyskiego zdobyły 3 osoby. Arkadiusz Bąk - z PSL-u, Grigor Szaginian - z Koalicji Obywatelskiej i debiutująca w sejmiku Magdalena Zieleń z PiS.

Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 16 z 30 mandatów w Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Drugie miejsce w wyborach zajęło Polskie Stronnictwo Ludowe z 9 mandatami. W sejmiku znajdą się jeszcze: Koalicja Obywatelska – 3 mandaty oraz Projekt Świętokrzyskie (1 mandat) i Sojusz Lewicy Demokratycznej również 1 mandat.

Magdalena Zieleń jako radna w sejmiku będzie chciała wprowadzić swoje przedwyborcze obietnice. 

Wynik wyborów samorządowych 2018 jednoznacznie wskazuje, że w Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego samodzielnie będzie rządzić PiS, tym samym Polskie Stronnictwo Ludowe oddaje władze w województwie. 

Wszyscy reprezentanci Ostrowca Św., którzy zasiądą w sejmiku deklarują pracę na rzecz naszej małej ojczyzny. Jak będzie wyglądała współpraca pomiędzy zwycięzcami, a opozycją pokaże czas.

Grigor Szaginian radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego z Koalicji Obywatelskiej tuż po wyborach samorządowych komentował start w nich członków swojego komitetu, do osób tych ma już konkretne plany. 

Reprezentanci Ostrowca Świętokrzyskiego w Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego zdobyli kolejno Arkadiusz Bąk - 9 tysięcy 522 głosy, Grigor Szaginian - 8 tysięcy 135 głosów i Magdalena Zieleń - 6 tysięcy 593 głosy. 

Karolina Kamińska-Nowak

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mmm
mmm 26.10.2018, 11:07
Przez te wszystkie lata rządów PO w koalicji z PSL... czy PSL starał się zmienić ordynację wyborczą? Teraz ordynacja wyborcza przeszkadza a czy przeszkadzała w przeszłości? Nie wiem , nie znam się, zarobiony jestem....
mmm
mmm 26.10.2018, 10:58
Ale nikomu już nie przeszkadza że jedynki z list wyborczych mają pierwszeństwo przed kandydatami z dalszych pozycji listy https://www.youtube.com/watch?…
mmm
mmm 26.10.2018, 11:31
no to ma znaczenie kto jest pierwszy na liście wyborczej (np. listy wyborcze do rady powiatu) - innaczej listy układane były by alfabetycznie
mmm
mmm 26.10.2018, 12:15
https://echodnia.eu/swietokrzy…

A co z komitetami które nie przekroczyły progu wyborczego? np. projekt , Kukiz i bezpartyjni? oni w ogóle nie mieli prawa wprowadzić do sejmiku swojego kandydata? gdzie sprawiedliwość? Gdyby ilosci oddanych na komitety wyborcze głosów w sposób proporcjonalny przekładała się na ilość mandatów to sprawa przedstawiala by sie mniej wiecej tak :
pis 11,52 mandatów (a zdobył 16)
PSL 7,65 mandatów (a zdobył 9 mandatów)
PO i nowoczesna 3,53
sld 1,8
-------
projekt 1,5
kukiz 1,4
bezpartyjni 0,8
.....

zresztą wyliczcie sobie sami dokladnie ... ale jak moze wejsc do sejmiku np. 0,7 radengo albo 1,5 radnego:))

ordynacja wyborcza https://www.youtube.com/watch?…

rtrtrtr
rtrtrtr 27.10.2018, 05:12
https://www.swietokrzyskie.pro…

Pozostałe