CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Sto na 100

  • 19.10.2018, 13:18 (aktualizacja 08.12.2018 07:51)
  • Artur Sitarski
Sto na 100
Podziel się:
Oceń:
Uczniowie LO nr I im. St. Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskiego spojrzeli na ten proces z perspektywy czterech obszarów wiedzy. W różnorodnej formie każdy z uczniów mógł znaleźć element, który będzie mu odpowiadał.

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to czas nie tylko świętowania ale także przypominania jak skomplikowany był to proces. W czasie wydarzenia licealiści poznali historię Polski w czterech aspektach tj. filmu, literatury, historii i współczesności. Każda z odsłon trwa 25 minut, daje to w sumie 100 minut na 100 lat odzyskania niepodległości. Wydarzenie ma na celu pokazanie uczniom, że na niepodległość można patrzeć nie tylko z perspektywy historycznej.

Z perspektywy lat zmienia się także postrzeganie i rozumienie pojęcia patriotyzmu. Młodzi ludzie często w inny sposób definiują i rozumieją patriotyzm niż ich rówieśnicy sprzed stu lat. Tego typu wydarzenia pozwalają młodzieży często znaleźć odpowiedź na pytanie czym jest współczesny patriotyzm.

„100 na Sto” to części ogólnopolskiego projektu Niepodległa w ramach którego organizowane są w całym kraju wydarzenia mające upamiętnić rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. LO nr I im. St. Staszica to jedyna szkoła z Ostrowca Św., która została wpisana na listę projektu i może używać loga „Niepodległa”, co zostało potwierdzone dokumentem podpisanym przez Pełnomocnika Rządu ds. Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości, Jarosława Selina.

Artur Sitarski
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe