CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Uczcili niepodległość biegnąc

  • 18.10.2018, 12:40 (aktualizacja 08.12.2018 07:52)
  • Artur Sitarski
https://youtu.be/WxEd_YR8iDY
Podziel się:
Oceń:
Uczniowie ostrowieckich szkół ponadgimnazjalnych i Zespołu Szkół Specjalnych uczestniczyli w drużynowym Biegu na Orientację pod hasłem „Dla Niepodległej” o Puchar Starosty Powiatu Ostrowieckiego. Młodzież miała do pokonania trasę o długości 3,5 km.

Uczniowie biegnąc poznawali historię swojej ojczyzny. Wszystko to w pięknych okolicznościach przyrody. Ostrowiecka młodzież postanowiła uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości.

Ten bieg to tak jakby symbol odzyskania niepodległości

- mówi Małgorzata Podczasi, uczennica ZS Nr 2 w Ostrowcu Św.

Bieg polegał na zdobyciu czterech punktów a następnie dobiegnięciu do mety. Najlepsza drużyna pokonała go w 42 minuty. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną ale także umiejętnością czytania mapy, orientacji w terenie, topografii i umiejętnie dobranej strategii. Bieg na orientację to nietypowa lekcji wychowania fizycznego i historii. Walory edukacyjne jakie niesie ze sobą powiązanie tych dwóch przedmiotów jest bardziej atrakcyjne i ciekawsze dla uczniów niż nauka w szkolnej ławce lub wysłuchiwanie akademii. Połączenie przyjemnego z pożytecznym spodobało się uczniom.

Ten bieg to dobra forma uczczenia niepodległości

- mówi Klaudia Żelazowska, uczennica ZS Nr 1 w Ostrowcu Św.

Drużynowy Bieg na Orientację wygrali uczniowie z ZS nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Kolejne miejsce na podium zajęła młodzież z LO nr II im. Joachima Chreptowicza. Na trzecim miejscu podium stanęli uczniowie CKZiU, czyli popularnej „Samochodówki”.

 

 

 

Artur Sitarski
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe