CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Dobre praktyki „Budowlanki”

  • 18.10.2018, 11:43 (aktualizacja 08.12.2018 07:53)
  • Artur Sitarski
Dobre praktyki „Budowlanki”
Podziel się:
Oceń:
Zespół Szkół nr 2 z Ostrowca Świętokrzyskiego, czyli popularna „Budowlanka” daje przykład dobrych praktyk w organizacji praktycznej nauki zawodu na najwyższym poziomie. Jako jedna z trzech szkół w woj. świętokrzyskim została zaproszona do współpracy z firmą budowlaną. Porozumieniu patronuje Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty.

Na spotkaniu Zespołu ds. Rozwoju Szkolnictwa Zawodowego na którym podpisano trójstronne porozumienie byli m.in. przedstawiciele firm budowlanych a także reprezentanci Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa. Umowa obejmuje m.in. pomoc w szkoleniach kadry nauczycielskiej i uczniów w zakresie nowoczesnych technologii stosowanych w budownictwie.

 

Ta współpraca będzie polegała na wzajemnej wymianie doświadczeń

- mówi Jacek Farys, dyrektor ZS nr 2 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

 

W nauce zawodu bardzo ważna jest strona praktyczna. Uczniowie ZS nr 2 biorą udział w zajęciach praktycznych i praktykach zawodowych. Ich celem jest opanowanie umiejętności niezbędnych do wykonywania zawodu. Młodzież z „Budowlanki” uczy się a przy okazji pomaga innym. Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 remontują pokoje mieszkalne w DPS na os. Słonecznym. Oprócz szlifowania umiejętności zawodowych młodzież uwrażliwia się na potrzeby drugiego człowieka by nie był im obojętny los innych. 

 

Praktyki w takim miejscu jak DPS wpływają na młodego człowieka

- mówi Dorota Krzyżanowska, zastępca dyrektora d/s Opiekuńczo-Medyczno-Rehabilitacyjnych.

 

Zaangażowanie uczniów „Budowlanki” w remont Domu Pomocy Społecznej jest nieocenioną pomocą. Sąsiedzka współpraca trwa już trzy lata i obu stronom przynosi ona wymiernie korzyści.

Artur Sitarski
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe