CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Piątka za Morawieckiego

  • 15.10.2018, 14:46 (aktualizacja 28.10.2018 18:46)
  • Karolina Kamińska-Nowak
Piątka za Morawieckiego
Podziel się:
Oceń:
Tomasz Kwiatkowski, wicedyrektor zaproponował uczniom "piątkę" za udział w spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim. Uczniowie nie widzą w tym nic wyjątkowego ani złego, kuratorium poprosiłoo wyjaśnienia.

Premier Mateusz Morawiecki przyjeżdża do Ostrowca Świętokrzyskiego - taką informację w piątek uczniom 3 klas Liceum Staszica przekazał wicedyrektor szkoły Tomasz Kwiatkowski.

W jednej klasie, w której wicedyrektor uczy młodzież historii i wiedzy o społeczeństwie, oprócz takiej informacji, Tomasz Kwiatkowski zaproponował uczniom "piątkę" za udział w tym spotkaniu. 

Sami uczniowie nie widzą nic złego w takim nagradzaniu ich za czynny udział w życiu pozaszkolnym. Oceny za "aktywność", które przy ocenie końcowej, nie mają, aż tak dużej wagi, uczniowie dostają za każdym razem kiedy reprezentują szkołę na zewnątrz, biorąc udział w społecznych czy charytatywnych akcjach. Jak mówią tak jest w LO nr I i tak było też w poprzednich szkołach, do których uczęszczali.

Sprawa poruszyła jednak środowisko w mieście oraz media, gdzie rozpatrywana jest pod kątem politycznym. 
Tomasz Kwiatkowski, wicedyrektor szkoły zaznacza zaś, że z polityką nic go nie łączyło i nie łączy.

Wicedyrektor szkoły dodaje, że jako nauczyciel uznał, że wizyta premiera w Ostrowcu jest sprawą na tyle ważną i niecodzienną, że warto zainteresować tym młodzież i miało to mieć wartość wyłącznie edukacyjną.

Dyrektor szkoły Dariusz Kaszuba, który politycznie jest związany z PiS, z ramienia tego ugrupowania startuje na prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego rozpoczął procedurę wyjaśnienia sprawy.

Dariusz Kaszuba podkreśla, że  szkoła ma szeroką gamę przedsięwzięć, które oceniane są w formie aktywności.

Karolina Kamińska-Nowak
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe