Niezwykły jubileusz na WSBiP

  • 12.10.2018, 11:46 (aktualizacja 08.12.2018 07:54)
  • Artur Sitarski
Niezwykły jubileusz na WSBiP
Podziel się:
Oceń:
Wyjątkowy jubileusz świętował w murach Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości prof. dr hab. Tadeusz Aleksander. 10 października naukowiec obchodził 80 urodziny oraz jubileusz 55 lat pracy naukowo-dydaktycznej.

Prof. Tadeusz Aleksander to polski pedagog i niekwestionowany autorytet w dziedzinie andragogiki czyli kształcenia dorosłych, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego. Współtworzył wydział pedagogiki na WSBiP i od samego początku na niej wykładał. Jest autorem 50 publikacji naukowych. Wypromował ponad 800 magistrów i 13 doktorantów. Członek Akademickiego Towarzystwa Andragogicznego, którego był współzałożycielem.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

Z okazji jubileuszu na WSBiP odbyło się na seminarium naukowe: „Uczący się dorosły – inspiracje, wyzwania, trendy”. Do Ostrowca Świętokrzyskiego przyjechali naukowcy ze wszystkich najważniejszych ośrodków naukowych w Polsce.

O wyjątkowym charakterze, osobowości, szacunku do drugiego człowieka a także niezwykłej kulturze prof. Tadeusza Aleksandra mówią jego studenci i doktoranci. Prof. Aleksander to nie tylko wybitny pedagog ale także świetny historyk. Mimo ogromnego dorobku naukowego prof. Tadeusz Aleksander nie chce mówić o sobie. Za swój sukces uważa to, że mógł służyć innym pomocą.

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe