Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

  • 10.10.2018, 14:47 (aktualizacja 08.12.2018 07:55)
  • Katarzyna Kurek
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego
Podziel się:
Oceń:
W ramach Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, psycholog Anna Adamska spotkała się z uczniami Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Św.

O istocie zdrowia psychicznego nie mówi się zbyt często, choć jest to problem na skalę światową. Ponad 50 milionów ludzi cierpi na zaburzenia psychiczne. Psycholog Anna Adamska jest główną organizatorką obchodów Dnia Zdrowia Psychicznego W LO im. Stanisława Staszica. Od 25 lat pracuje z młodzieżą i dobrze zna ich problemy, które na przestrzeni lat bardzo się zmieniły. Celem dzisiejszego spotkania z młodzieżą było podniesienie ich własnych wartości, motywacja, a przede wszystkim chęć do rozwoju osobistego. Nauczyciele i wychowawcy poza obowiązkiem nauczania, także pełnią funkcję "psychologów" w szkołach. Uczniowie często zwracają się do nich z problemami. Psy­cho­log szkol­ny ma czas na roz­mo­wę wła­śnie o tych te­ma­tach, któ­re są rów­nie waż­ne jak sam pro­ces ucze­nia. Dlatego taka osoba powinna być w każdej placówce oświatowej. Troska o kondycję psychiczną powinna leżeć w interesie nas wszystkich. Niezbędne jest też budowanie odpowiedniej świadomości na temat chorób psychicznych oraz edukacja społeczeństwa w tym zakresie.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe