"Bogu i ludziom na chwałę"

  • 10.10.2018, 08:56 (aktualizacja 19.11.2018 10:19)
  • Artur Sitarski
"Bogu i ludziom na chwałę"
Podziel się:
Oceń:
Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się koncert „Bogu i ludziom na chwałę”. Miłośnicy muzyki organowej mogli usłyszeć m.in muzykę romantyczną, siedemnastowieczną muzykę polską a także utwory nawiązujące do polskiej pieśni legionowej.

Obok literatury i sztuki również muzyka służyła umacnianiu polskości i świadomości narodowej. Utwory Chopina, Wieniawskiego, Moniuszki czy Paderewskiego towarzyszyły Polakom w trudnych czasach rozbiorów. 

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu

Koncerty organowe to szczególna forma celebrowania tego ważnego dla naszej Ojczyzny wydarzenia. Koncert „Bogu i ludziom na chwałę” odbył się ku czci ofiar i osób zaangażowanych w walkę o wolną Polskę. Podkreślił doniosłą rolę w muzyki w procesie odzyskiwania niepodległości.

„Bogu i ludziom na chwałę” to pierwszy koncert z cyklu związany z obchodami odzyskania przez Polskę niepodległości. W planach jest jeszcze koncert chóralny oraz koncert ku czci św. Cecylii, patronki muzyki. Wydarzenie odbyło się Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Z racji tego nie mogło zabraknąć utworów nawiązujących do wezwania kościoła. Uczestnicy koncertu usłyszeli m.in. utwór Césara Francka „Panis Angelicus”

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe