Podróżnicze spotkanie z Piotrem Strzeżyszem

  • 5.10.2018, 08:14 (aktualizacja 05.10.2018 08:22)
  • Agnieszka Cybulska
Podróżnicze spotkanie z Piotrem Strzeżyszem
Podziel się:
Oceń:
Stowarzyszenie Ostrower zaprasza na kolejne wydarzenia realizowane z Budżetu Obywatelskiego 2018 w ramach projektu pt.: "W ramach kultury".

Przez cały październik, w każdy czwartek i piątek w godz. 15.00-18.00 trwają warsztaty rowerowe Zrób to sam. W Lecznicy Rowerowej, os. Stawki 21a wszyscy chętni mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego mogą skorzystać z wiedzy, pomocy i narzędzi członków naszego stowarzyszenia i samemu naprawić swój rower lub dokonać jego modyfikacji.

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu

Ponadto w dn. 13-14 października 2018 r. zapraszamy na Bike'owy weekend. W sobotę o godz. 18.00 w Galerii Fotografii MCK (Al. 3 maja 6) odbędzie się spotkanie i warsztaty z Marcinem Surowcem - twórcą kanału Bushcraftowy na Youtube, instruktorem survivalu i bushcraftu. Pasjonatem leśnej sztuki przetrwania, turystyki rowerowej oraz fotografii. Podróżnikiem i włóczykijem. Propagatorem turystyki w stylu LNT (Leave No Trace). Właścicielem firmy Bushcraftowy.pl.

W niedzielę zapraszamy wszystkich mieszkańców na rajd rowerowy. Start na Rynku o godzinie 10.00, (zapisy wszystkich chętnych od godz. 8:30). Około 20-kilometrową trasę zakończymy, tradycyjnie już, wspólnym ogniskiem na Gutwinie.

Wieczorem o godzinie 18.00 ponownie zapraszamy do Galerii Fotografii MCK na drugie spotkanie podróżnicze, tym razem z Piotrem Strzeżyszem. Jak sam mówi jeździ rowerem, odkąd sięga pamięcią. Był w wielu miejscach na świecie, ale ciągle coś gdzieś go pcha. Zazwyczaj wybiera miejsca wypełnione otwartą przestrzenią, bo uważa, że łatwiej tam bujać w obłokach. Uwielbia kawę, koty, wiatr i Muminki. Autor czterech książek, m.in. „Powidoków”, nagrodzonych Bursztynowym Motylem i nagrodą Magellana. Gdyby sam mógł wybrać swoją postać, zostałby ptakiem.

Zapraszamy na spotkanie, na którym usłyszymy, że daleki, obcy nieznany świat jest bliższy, niż nam się na co dzień wydaje, że ludzie w nim są dobrzy, ciepli i gościnni, a dzikie zwierzęta spokojne, ufne i przyjazne. Że można cieszyć się z zimna, deszczu i niewygody, a szczęście i uśmiech odnaleźć w najprostszych, najbardziej banalnych momentach w życiu. I choć niekoniecznie trzeba w tym celu ruszać się z domu na drugi koniec świata, to podróż w niewymuszony sposób bardzo w tym „odkrywaniu” pomaga. Obejrzymy film pt. „Nie dojechać nigdy” i posłuchamy opowieści o drodze z Alaski do Patagonii i z powrotem. Samotne noce w bezludnych zakątkach globu, obcowanie z duchami, niezliczone spotkania z „innym”, rude koty, bezdomne psy i przemożne pragnienie niedojechania do celu – to wszystko składa się na portret jednego z najoryginalniejszych polskich podróżników.

Agnieszka Cybulska

Zdjęcia (2)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe