W Ostrowcu powstał chór "Michael"

  • 3.10.2018, 14:16 (aktualizacja 03.10.2018 16:07)
  • Karolina Kamińska-Nowak
W Ostrowcu powstał chór "Michael"
Podziel się:
Oceń:

Przesłuchania odbyły się w ubiegłym roku, casting cieszył się dużym zainteresowaniem. Wybrano najlepszych, w sumie 31 osób.

Po wyborze chórzystów przyszedł czas na próby, te trwały aż 9 miesięcy.  To była ciężka praca, ale opłacało się, co dziś słychać.

Chór Michael swój pierwszy występ miał podczas mszy świętej w ramach odpustu parafii, którą celebrował ks. biskup Edward Frankowski. Debiutowi towarzyszyło mnóstwo emocji.

Pomysłodawcą powołania chóru przy parafii św. Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim był ksiądz proboszcz Jan Sarwa, który nie kryje dumy z występu chórzystów. 

Chórzyści jednogłośnie twierdzą, że tak dobry występ to zasługa Ewy Jurkowskiej-Siwiec, dyrektor chóru.

Dziś chórzyści mają ochotę na więcej, pierwszy występ dodał im pewności siebie, co pewnie zaowocuje kolejnymi koncertami muzyki chóralnej.

Występ chóru Michael doceniony został przez ostrowieckich koneserów i twórców muzyki chóralnej.

Głównym celem muzycznym chórów jest wzbogacanie liturgii Mszy Świętej oraz ważnych uroczystości kościelnych i kościelno-państwowych. 
 

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Karolina Kamińska-Nowak

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe