Uczniowie przemocy mówią stanowcze STOP!

  • 2.10.2018, 13:35 (aktualizacja 08.12.2018 07:56)
  • Karolina Kamińska-Nowak
Uczniowie przemocy mówią stanowcze STOP!
Podziel się:
Oceń:
2 października to światowy dzień bez przemocy. Stanowcze STOP agresji wobec każdego człowieka, ale i każdego zwierzęcia mówią dzieci i młodzież z ostrowickich przedszkoli i szkół.

Dowolna technika, dowolna wielkość i ilość prac. Dzieci i młodzież z gminnych placówek oświatowych, a w tym roku po raz pierwszy też podopieczni zakładu poprawczego wzięli udział w konkursie pod hasłem "Stop Przemocy".

Najwięcej prac konkursowych dotyczyło przemocy rówieśniczej.

Konkurs wpisuje się w obchody światowego dnia bez przemocy, a ta niestety jak pokazują statystyki szczególnie w okresie jesiennym narasta. W mieście wiele instytucji służy pomocą zarówno ofiarom przemocy jak i jej sprawcom. Jedną z jednostek jest "Zespół Interdyscyplinarny do Spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie", który mieście się w budynku MOPS w Ostrowcu Świętokrzyskim. Cieszy fakt, że coraz więcej osób decyduje się na sięgnięcie po radę i pomoc.

Pomysły na walkę z przemocą mają też uczestnicy konkursu. 

Jak się okazuje konkurs stał się idealną okazją do uświadomienia najmłodszym co to jest agresja i jak sobie radzić z przemocą, w szkołach z dziećmi poruszano ten niełatwy temat.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać


Za pracami dla komisji konkursowej krył się twardy orzech do zgryzienia.
Dlatego też decyzją organizatorów konkursy, każdy jego uczestnik został nagrodzony. Wydarzeniu towarzyszyły też występy artystyczne na scenie kina Etiuda. 

Karolina Kamińska-Nowak

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe