"Roczek" Akademickiej Poradni

  • 28.09.2018, 12:55 (aktualizacja 05.10.2018 21:00)
  • Katarzyna Kurek
"Roczek" Akademickiej Poradni
Podziel się:
Oceń:
Dzięki pracy i zaangażowaniu wielu osób, rok temu Ostrowiec Świętokrzyski wzbogacił się o niezwykle potrzebną dla środowiska placówkę. Niepubliczna Akademicka Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna od roku znamienicie realizuje swoje cele. 

Rok temu z inicjatywy władz Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości powstała poradnia. Impulsem do stworzenia placówki były narastające problemy lokalnej społeczności.
Najważniejszy w każdym działaniu jest początek, który zwykle bywa trudny. Tak też było w tym przypadku. Cierpliwość i ciężka praca popłaciła. Dziś poradnia świadczy szeroki zakres usług i ciągle poszerza swoją ofertę. Głównym celem placówki jest wspieranie potrzeb mieszkańców. Terapie nie posiadają ograniczeń wiekowych. 
W ciągu  365 dni poradnia zdążyła rozwinąć skrzydła. Do tej pory udało się sporo osiągnąć. Placówka cały czas się rozwija, a wśród pracowników poradni widać duże zaangażowanie. 

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

Jubileuszowe uroczystości wypełniło przemówienie profesora Mariusza Jędrzejko. Temat nietypowy, bo o ryzykownych zachowaniach dzieci i młodzieży. Prelekcja była połączeniem wiedzy medycznej, badań socjologicznych oraz obserwacji pedagoga społecznego, co ukierunkowało do odkrycia przyczyn, z powodu których młodzi ludzie zachowują się coraz bardziej ryzykownie.  
W uroczystości udział wzięli lokalni pedagodzy, psycholodzy, pracownicy poradni. To do nich w głównej mierze było skierowane przemówienie profesora. 
Rok istnienia poradni to setki rozwiązanych problemów. Uroczysty jubileusz. Wykład, który otwiera oczy na problemy młodzieży. Wszystko dało spójną całość i chęci do walki z problemami społeczeństwa. 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe