Uczniowie ZS nr 2 remontują szpital

  • 27.09.2018, 13:46 (aktualizacja 29.09.2018 11:34)
  • Karolina Kamińska-Nowak
Uczniowie ZS nr 2 remontują szpital
Podziel się:
Oceń:
Już na pierwszy rzut oka widać, że hol szpitala powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim wymaga renowacji.  Remontu podjęli się uczniowie ZS nr 2 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Uczniowie klas murarz - tynkarz, technik budownictwa, czy monter zabudowy i robót wykończeniowych prace w szpitalu  wykonują  w ramach praktyk, podobne przedsięwzięcia prowadzą też w innych instytucjach na terenie powiatu ostrowieckiego.

Praktyka, nie w szkolnych warsztatach, a w miejscach, zamieszkałych czy uczęszczanych przez ludzi wymaga od uczniów, oprócz fachu w rękach, też wielu dodatkowych umiejętności. 

Sami z takiej możliwości czerpią jak najwięcej i widzą, że ma to przełożenie na ich zawodowe życie.

Młodzież uczy się zawodu i zdobywa ważne doświadczenie, a pracownicy i pacjenci lepsze warunki pracy i pobytu w szpitalu.

Renowacja w szpitalu odbywa się obecnie w holu, na głównych korytarzach oraz na świetlicy, potrzeb remontowych jest więcej, stąd w planach są kolejne praktyki uczniów. 

Uczniowie odbywają obowiązkowe praktyki, a szpital oszczędza. Tylko za pracę przy wymianie posadzki w szpitalnej kuchni są to oszczędności rzędu 12 tysięcy złotych. 

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Karolina Kamińska-Nowak

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wasedrftgygzsdrf
wasedrftgygzsdrf 28.09.2018, 09:16
Aż się dziwię, że tylko pan starosta to skomentował, a gdzie pani skarbnik? a gdzie pan kandydat?....

Pozostałe