Europejski Dzień Języków w "Ekonomiku"

  • 27.09.2018, 12:56 (aktualizacja 27.09.2018 16:27)
  • Katarzyna Kurek
Europejski Dzień Języków w "Ekonomiku"
Podziel się:
Oceń:
Na całym świecie jest ich aż 3000. Dzień, w którym zwraca się uwagę na ich różnorodność przypada właśnie dziś. Europejski Dzień języków w szkołach kultywuje się od lat. Uczniowie prezentują kulturę poszczególnych państw Europy. 

Języka najlepiej uczyć się w praktyce. Zespół Szkół Ekonomicznych w Ostrowcu Św. od 11 lat organizuje zawodowe staże zagraniczne. Choć mogłoby się wydawać, że młodzież opornie podchodzi do nauki języka, to w rzeczywistości jest inaczej. Uczniowie mają dużą świadomość o przydatności języka w życiu codziennym. Językiem obowiązkowym w szkołach jest angielski oraz niemiecki. W nielicznych placówkach uczniowie uczą się języka rosyjskiego, jednak w "Ekonomiku" mają taką możliwość. Niezależnie od tego, czy uczymy się dla siebie, czy dlatego, że po prostu musimy, warto podjąć próby i zrobić co w naszej mocy, żeby opanować język obcy. Istnieje masa sposobów aby w łatwy i przyjemny sposób przyswajać tę wiedzę, choćby oglądanie filmów w oryginalnym języku. Brak umiejętności lingwistycznych stanowi ogromną barierę. Na obecnym rynku pracy zwraca się szczególną uwagę na znajomość angielskiego czy niemieckiego. To święto w głównej mierze ma za zadanie pokazać zwłaszcza młodym ludziom jak istotna jest nauka języków obcych i zachęcić ich do tego aby poszerzali swoją wiedzę w tym zakresie. 

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe