Podróż do gwiazd w zasięgu ręki

  • 25.09.2018, 11:43 (aktualizacja 29.09.2018 11:41)
  • Katarzyna Kurek
Podróż do gwiazd w zasięgu ręki
Podziel się:
Oceń:
Podróż do gwiazd. Taką możliwość mieli uczniowie Szkoły Podstawowej w Szewnie, a to za sprawą mobilnego planetarium, czyli tzw. planetobusu. Jest to mniejsza wersja planetarium znajdującego się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Tzw. "Planetobus" jak również "Naukobus" to mobilne centra nauki. To dwa projekty, które docierają do szkół w małych miejscowościach w ramach programu "Nauka dla ciebie".
Projekt jest realizowany dzięki Ministerstwu Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik. Zwiedzający pod okiem animatorów mogli przyglądać się dowolnemu fragmentowi nieba z każdego zakątka świata, śledzić przebieg pór roku, a także przemieszczać się po całym Wszechświecie.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

"Planetobus" Pojawił się w Szewnej głównie z inicjatywy posła Andrzeja Kryja. Nie po raz pierwszy angażuje się on w sprawy oświatowe i jak twierdzi, nie ostatni. W zeszłym roku w szkołach na terenie powiatu ostrowieckiego pojawił się "Naukobus". Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży z mniejszych miast. Cel jest słuszny, popularyzacja wiedzy, wyrównywanie szans edukacyjnych i zaciekawienie naukami ścisłymi młodego pokolenia.

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe