Koper-Niki gotują i pomagają

  • 19.09.2018, 14:23 (aktualizacja 22.09.2018 18:13)
  • Karolina Kamińska-Nowak
Koper-Niki gotują i pomagają
Podziel się:
Oceń:
Ugotowali i pomogli. Uczniowie ZS nr 1 zorganizowali wyjątkową akcję charytatywną dla Igora Jeża.

Historia tego chłopca poruszyła całe miasto. W Ostrowcu Świętokrzyskim w wielu sklepach, instytucjach, na piknikach czy wydarzeniach okolicznościowych do puszek przez wolontariuszy zbierane są pieniądze, na portalu społecznościowym każdego dnia odbywa się wiele licytacji, a dochód ze wszystkich tych inicjatyw w całości przeznaczany jest na leczenie 1,5 rocznego Igorka Jeża, który walczy z groźnym nowotworem, aby podjąć immunoterapie, leczenie, po którym szanse na przeżycie gwałtownie idą w górę potrzebne jest aż 700 - set tysięcy złotych.
Do walki o życie chłopca przyłączyli się również uczniowie ZS nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim, robią to z potrzeby serca. 

Łącznie przez ok. 15 godzin uczniowie klasy 2 i 4 gotowali, smażyli i piekli. Stworzyli szkolną kawiarnię, gdzie sprzedawali smakołyki, z których dochód przeznaczyli oczywiście na leczenie Igorka. Wszystkie wyroby oprócz tego, że piękne, były świeże, a przede wszystkim smaczne.

Uczniowie, którzy wyszli z pomysłem charytatywnej akcji na co dzień prowadzą bloga "Koper-Niki gotują", od dwóch lat systematycznie uzupełniają go o wpisy dotyczące m.in. zasad zdrowego żywienie czy ciekawostek odnośnie kuchni różnych regionów świata.

Dzięki akcji oprócz najważniejszego celu jakim było niesienie pomocy choremu dziecku, podprogowo spełnione zostało też inne zadanie, a mianowicie doskonalenie kunsztu kulinarnego młodzieży.

Podobnych wydarzeń charytatywnych uczniowie ZS nr 1 w ciągu każdego roku szkolnego organizują kilka, w tej szkole nie jest nudno. O to dba młodzież oczywiście z pomocą i pełną aprobatą nauczycieli i dyrekcji placówki.

Zgromadzone pieniądze podczas akcji bezpośrednio przez pedagoga szkolnego przekazane zostaną na rzecz fundacji SiePomaga, która koordynuje zbiórkę pieniędzy dla Igorka Jeża.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Karolina Kamińska-Nowak

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe