Uczniowie THM-u ślubowali

  • 13.09.2018, 15:19 (aktualizacja 20.09.2018 11:42)
  • Artur Sitarski
Uczniowie THM-u ślubowali
Podziel się:
Oceń:
Uroczystość ślubowania w ZS nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim miała bardzo podniosły charakter. Po wprowadzeniu sztandaru uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Młodzież następnie złożyła przysięgę stając się pełnoprawnymi uczniami THM-u.

Przyszli informatycy, logistycy i mechatronicy zrobili już kolejny krok w ścieżce swojego rozwoju zawodowego. 12 września składając ślubowanie oficjalnie stali się uczniami ostrowieckiego THM-u. Każde ślubowanie to ważne wydarzenie w życiu szkoły. Duże grono wśród pierwszaków stanowiły kobiety. 

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

Ślubowanie to wielkie przeżycie

- mówi Alicja Nowak, uczennica ZS nr 3 w Ostrowcu Św.

Dawniej zawody typowo techniczne były domeną mężczyzn. Aktualnie ten trend się zmienia bo więcej kobiet kształci się w kierunkach do niedawna uznawanych za typowo męskie. Kobiety coraz częściej widywane są na budowach, hutach czy pracowniach informatycznych łamiąc przy tym stereotypy. Nie tylko wśród kobiet zauważalny jest trend świadomego wyboru zawodu. Młodzi ludzie coraz częściej myślą o swojej przyszłości i wiedzą, że nauka kierunków technicznych to gwarancja pracy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe