Finał Turnieju o Puchar Syrenki

  • 12.09.2018, 14:47 (aktualizacja 12.09.2018 16:09)
Puchar Syrenki
Podziel się:
Oceń:
Ostrowiec Świętokrzyski gościł piłkarzy z całego świata. We wtorek 11 września na stadionie KSZO rozegrany został wielki finał turnieju o Puchar Syrenki. Trofeum zdobyła reprezentacja Anglii. Reprezentacja Polski zajęła czwarte miejsce.

Puchar Syrenki to międzynarodowy towarzyski turniej piłkarski dla juniorskich reprezentacji narodowych. Pomysłodawcą rozgrywek  był dziennikarz i działacz sportowy Zygmunt Lenkiewicz. Od 1986 roku mecze rozgrywane są na przełomie sierpnia i września na stadionach w różnych miastach Polski.

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

W tym roku 33 edycja turnieu odbyła się w dniach 7 - 11 września w województwie świętokrzyskim. Wzięło w nim udział osiem drużyn narodowych: Polska, Anglia, Belgia, Estonia, Norwegia, Portugalia, Rumunia i Węgiery. Mecze rozgrywane były w Ożarowie, Połańcu, Sandomierzu, Staszowie i Suchedniowie. Wielki finał, w którym zmierzyły się drużyny Anglii i Belgi odbył się 11 września na stadionie KSZO w Ostrowcu Świętokrzyskim. Puchar Syrenki wywalczyła Anglia pokonując przeciwników 6:2.
Polacy nie zakwalifikowali się do wielkiego finału. Po rzutach karnych przegrali z reprezentacją Portugalii ostatecznie zajmując czwarte miejsce. 

Po uroczystości wręczenia medali przedstawiciele wszystkich reprezentacji biorących udział w Pucharze Syrenki przekazali swoje narodowe koszulki z autografami na rzecz pomocy dla 1,5 rocznego Igora z Ostrowca Świętokrzyskiego. Dodatkowo wyggrana reprezentacja Anglii przekazała proporczyk z autografami. Wszystkie gadżety można licytować na specjalnie utworzonej grupie na jednym z portali społecznych pod nazwą "Nadzieję tylko serce słyszy - licytacja dla Igora".


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe