"Dobry Start" na półmetku

  • 12.09.2018, 12:08 (aktualizacja 14.09.2018 16:15)
  • Artur Sitarski
"Dobry Start" na półmetku
Podziel się:
Oceń:
„Dobry Start” drugi rządowy program po „500 plus” skierowany do rodziców. Tym razem o jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł mogą ubiegać się rodzice dzieci uczęszczających do szkoły. Ta forma finansowego wsparcia ma odciążyć domowe budżety i pomóc w wydatkach związanych z zakupem uczniowskiej wyprawki.

Zeszyty, przybory szkolne, plecak czy strój na WF. To tylko część rzeczy z długiej listy, które muszą być zakupione przed początkiem nowego roku szkolnego. Co roku rodzice planują tak wydatki żeby niczego nie brakowało w szkolnym plecaku. Rządowe świadczenie „Dobry Start” przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne będą otrzymywać świadczenie do 24. roku życia. Ta forma pomocy nie przysługuje uczniom szkół dla dorosłych i studentom.

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

Z programu  „Dobry Start” w Ostrowcu Świętokrzyskim skorzystało już około 6000 dzieci. Wszystkich uprawnionych uczniów jest 8000. Ostateczny termin składania wniosków mija 30 listopada. Dokumenty złożone później nie zostaną rozpatrzone. Szacowany koszt rządowego programu „Dobry Start” na terenie powiatu ostrowieckiego wyniesie prawie 2,5 mln zł.

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe