CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

VI Jadwiżański Piknik Rodzinny

  • 11.09.2018, 15:04 (aktualizacja 12.09.2018 10:44)
  • Karolina Kamińska-Nowak
6 "jadwiżański" piknik
Podziel się:
Oceń:
Przy parafii świętej Jadwigi w Ostrowcu Świętokrzyskim zakończenie wakacji organizowane jest w szczególny sposób, przy kościele mieszkańcy spotykają się na pikniku, i tak od 6 lat.

To już tradycja. Moc atrakcji, moc wrażeń, dla osób w każdym wieku. Tak było podczas tegorocznej edycji pikniku. Występy artystyczne, grill i słodkości, spędzenie wolnego czasu wspólnie ze znajomymi, przyjaciółmi i rodziną, bo to główny cel jaki przyświeca Jadwiżańskiemu Piknikowi  Rodzinnemu.

Najważniejsza i podstawowa jednostka społeczna jaką jest rodzina, aby była szczęśliwa i zgodna musi działać wspólnie, każdy jej członek, każdego dnia powinien dawać coś od siebie. O tym przypominały właśnie rodziny, które wzięły udział w wydarzeniu. 

Recepta na udane relacje rodzinne wydaje się prosta, patrząc jednak na statystyki chociażby liczby rozwodów, już tak kolorowo nie jest.

Problemy niestety nie omijają żadnego małżeństwa, małżonkowie z wieloletnim stażem podkreślają, że trzeba je rozwiązywać wspólnie, trzeba rozmawiać i być dla siebie wyrozumiałym.

Oznak rodzinnej miłości na wydarzeniu nie brakowało, tak jak ludzi o dobrym sercu, tym razem charytatywna odsłona pikniku skupiła się na niesieniu pomocy Igorkowi, 1,5 rocznemu chłopcu, mieszkańcu Ostrowca Świętokrzyskiego, który potrzebują zawrotnej kwoty na leczenie. 

Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia, też miała pomysł na zbiórkę pieniędzy dla chłopca.

Wydarzenie to też każdego roku okazja do rozmów na temat wsparcia dla rodzin, a to w dzisiejszych czasach jest wyjątkowo potrzebne, dużym problemem z jakim zmaga się nie tylko Polska jest demografia.

Organizatorzy pikniku zapewniają, że kolejny odbędzie się za rok.

Karolina Kamińska-Nowak
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe