CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Przedsiębiorcy i samorządowcy to jedność

  • 10.09.2018, 12:26 (aktualizacja 10.09.2018 19:12)
  • Katarzyna Kurek
Świętowali ostrowieccy przedsiębiorcy
Podziel się:
Oceń:
To już tradycja. Jak co roku przychodzi dzień, w którym spotykają się ostrowieccy rzemieślnicy i przedsiębiorcy. Święto Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Ostrowcu Św. celebrowane jest od 19 lat. Obecnie organizacja o 256-letniej tradycji liczy 180 przedsiębiorców i ma jasno sprecyzowane cele.

Podczas oficjalnych obchodów święta rzemiosła, które zostały odprawione w Kolegiacie św. Michała Archanioła uczestnicy uroczystości udali się do hotelu Accademia, gdzie wręczono odznaczenia i nagrody.W tym roku w gronie odznaczonych "Za Zasługi Dla Rzemiosła Polskiego" znalazł się burmistrz miasta i gminy Kunów Lech Łodej. Złotym Medalem im. Jana Kilińskiego także został odznaczony Mariusz Pasternak,lokalny przedsiębiorca, właściciel firmy kamieniarskiej.Srebrny medal im. Jana Kilińskiego otrzymał Krzysztof Majewski, właściciel firmy meblarskiej. Duszpasterz Rzemiosła Polskiego ks. Krzysztof Rusiecki każdego roku podkreśla doniosłą rolę rzemiosła i wkład w rozwój Ostrowca i regionu, ale apeluje też o kultywowanie rodzinnych,rzemieślniczych tradycji.W roku wyborów samorządowych współpraca na linii samorząd - przedsiębiorcy jest nie tylko często podkreślana ale również jej dobre efekty są życzeniem obu stron.

W tym roku 15-lecie swojego istnienia obchodzi stowarzyszenie Samorządność i Przedsiębiorczość.Prezes stowarzyszenia Robert Martynowski podkreśla konieczność partnerstwa między sektorem prywatnym a samorządem. Każdy przedsiębiorca posiada inną receptę na sukces. Wśród docenionych znalazła się również pani Ewa Sochacka-Komornicka,która odebrała statuetkę "Ostrowiecki ARS". Na co dzień pani Ewa działa w bardzo wymagającej branży gastronomicznej i wie, że najważniejsza jest pracowitość.
Wszystkim przedsiębiorcom tworzącym Ostrowcu Świętokrzyskim miejsca pracy i przyczyniającym się do rozwoju miasta, z okazji ich święta pozostaje życzyć jak najlepszych wyników ekonomicznych i dobrego grunty do realizacji inwestycji. 
 

Katarzyna Kurek
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe